Публічні лекції. У класі Колегіуму — аншлаг
3 лютого Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновив лекційну програму для шанувальників старовини, започатковану у 2014 році.

Цього дня завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Володимир Руденок читав лекцію «Вулиці та площі Чернігова — свідки історії».
У класі Колегіуму був аншлаг. Послухати про минуле нашого міста прийшли люди різних вікових та професійних груп. Лекція продовжувалася більше години, але промайнула мовби мить.
Поціновувачі старовини слухали Володимира Руденка затамувавши подих. І дізналися багато цікавого й нового про Чернігів.
10 лютого о 15.00 старший науковий співробітник Олена Ванжула читатиме лекцію «Губернський хутір Чернігів». Вона розповість про маловідомі сторінки історії міста у ХІХ — на поч. ХХ ст., коли Чернігів був центром губернії.
Лекція «Чернігів та повсякденне життя чернігівців у 1920-х роках ХХ ст.» відбудеться 15 лютого. Її читатиме кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник Інна Непотенко.
Згадані лекції присвячені 1110-річчю першої писемної згадки про наше стародавнє місто.
Від чернігівців надходять прохання проводити лекції у вихідні дні. Наукові співробітники та адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» врахують ці пропозиції і лекції, які користуватимуться найбільшою популярністю будуть повторені влітку, у неділю.
"Чернігів стародавній"
Останні новини Чернігівщини
«Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці 11:09
29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати».
Сенсорний кіоск вже біля художнього музею імені Галагана на Валу 11:06
Біля Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який реалізується у рамках проєкту регіонального розвитку «Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції». Ще до початку війни з метою популяризації туристичного потенціалу області було придбано 8 сенсорних кіосків.
Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04
Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56
Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.