Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:21:51

Свято "об’єднаних мистецтвом"

08.10.2016   11:00Агенцiя

«Об’єднані мистецтвом» — проект, представлений обласним художнім музеєм. Приурочений він до Дня художника, який відзначається в Україні у другу неділю жовтня.

Експозиція складається з двох частин. Перша – картини корифеїв Товариства художників Чернігова, яке було створене рівно сто років тому, друга – твори сучасних митців.

Справжніми скарбами вважаються ось ці картини – роботи митців, які жили й працювали в Чернігові у кінці ХІХ – на початку ХХ століття. Вони представлені в рамках проекту обласного художнього музею «Об’єднані мистецтвом». Відкрилася експозиція з нагоди Дня художника та сторіччя Товариства художників Чернігова. Наявні у музеї картини фахівці називають лише крихтами з величезного творчого доробку членів товариства, про багатьох художників або взагалі нічого не відомо, або не збереглися їхні роботи. Не вдалося віднайти й жодного твору засновника організації – Миколи Тарловського.

Олена Пономаренко, заступник директора обласного художнього музею: «Коли розпочалася І світова війна, він не зміг більше працювати в Європі, тому вирішив, що слід гуртуватися і показати таланти Чернігова. Крім того, слід навчити дітей талановитих і також поставити їх до мольберта».

Друга частина виставки – роботи сучасних митців Володимира Кравченка та Андрія Сагайдачного. Хлопці кажуть, молодим художникам дуже важливо виставляти свої картини, аби бачити їх зі сторони, тому дуже вдячні художньому музею за таку можливість. До виставки готувалися приблизно три роки.

Володимир Кравченко, художник: «Зараз я три роки останні присвятив себе повністю мистецтву, прокидаюся і засинаю з цим, постійно в пошуках, постійно в творчих планах».

Володимир звертає нашу увагу на одну з робіт, і знайомить з дівчиною, без якої б цієї картини не було. Оксана розповідає, співпраця з художником надихає на творчість і її.

Оксана Плеско, натурниця: «Ми познайомилися в літературній студії в педуніверситеті, почали спілкуватися і десь через півроку вирішили співпрацювати. Цю картину ми малювали 4 місяці, дуже кропітка робота».

Андрій Сагайдачний не уявляє свого життя без мистецтва, використовує будь-яку можливість представити свої картини на розсуд глядачів. Дуже цінує тих, хто свого часу спонукав до цієї справи.

Андрій Сагайдачний, художник: «Я вдячний викладачам, які надихнули мене на цю роботу, це навіть не робота. Здається, що мистецтвом займаються люди, яких з дитинства привили, як укол проти вірусу роблять. Тобто якщо воно є, воно нікуди не дінеться, треба підбадьорювати цей намір».

Володимир та Андрій – викладачі. Своїх учнів вважають дуже талановитими і сподіваються, що з них вийдуть справжні художники.

http://chodtrk.com.ua/?p=40901

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.