Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 15:05:11

"Знаки питання в історії України" обговорювали на конференції у Ніжині. ВІДЕО

30.09.2016   11:09

«Виношував ідеї відриву УРСР від СРСР». У 61-му за це був засуджений автор тексту Акту проголошення Незалежності України Левко Лук’яненко.

З його виступу у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя розпочалася 11-та Міжнародна наукова конференція «Знаки питання в історії України», приурочена до 25-річчя незалежності України та 150-річчя Михайла Грушевського. Серед запрошених — науковці з українських вищих навчальних закладів, представники Білорусі, США, Польщі.

Герой України, співзасновник Гельсінської групи, народний депутат України чотирьох скликань Левко Лук’яненко — наш славетний земляк. Саме він відкриває 11-ту Міжнародну наукову конференцію «Знаки питання в історії України» у знаменитій Гоголівській аудиторії НДУ імені Гоголя. Ще у 1961-му році радянський суд приговорив його до розстрілу за таким формулюванням: «Виношував ідеї відриву УРСР від СРСР». Через 30 років цей «відрив» здійснився. І український дисидент, за плечима якого 27 років ув’язнення, став автором Акту проголошення Незалежності України.

Програма 11-ї Міжнародної наукової конференції насичена і різноманітна. Знаки питання в українській історії – питання не риторичне, недарма ж підзаголовок конференції – «Про що мріяли, що маємо, на що надіємося?».

До 150-річчя Михайла Грушевського учасники Міжнародної конференції не тільки підготували доклади, а й стали свідками відкриття меморіальної дошки на честь перебування першого президента України у Ніжині.

За підсумками конференції буде видана збірка матеріалів, присвячена актуальним питанням новітньої історії України.
 
 

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.