Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:40:32

"Знаки питання в історії України" обговорювали на конференції у Ніжині. ВІДЕО

30.09.2016   11:09

«Виношував ідеї відриву УРСР від СРСР». У 61-му за це був засуджений автор тексту Акту проголошення Незалежності України Левко Лук’яненко.

З його виступу у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя розпочалася 11-та Міжнародна наукова конференція «Знаки питання в історії України», приурочена до 25-річчя незалежності України та 150-річчя Михайла Грушевського. Серед запрошених — науковці з українських вищих навчальних закладів, представники Білорусі, США, Польщі.

Герой України, співзасновник Гельсінської групи, народний депутат України чотирьох скликань Левко Лук’яненко — наш славетний земляк. Саме він відкриває 11-ту Міжнародну наукову конференцію «Знаки питання в історії України» у знаменитій Гоголівській аудиторії НДУ імені Гоголя. Ще у 1961-му році радянський суд приговорив його до розстрілу за таким формулюванням: «Виношував ідеї відриву УРСР від СРСР». Через 30 років цей «відрив» здійснився. І український дисидент, за плечима якого 27 років ув’язнення, став автором Акту проголошення Незалежності України.

Програма 11-ї Міжнародної наукової конференції насичена і різноманітна. Знаки питання в українській історії – питання не риторичне, недарма ж підзаголовок конференції – «Про що мріяли, що маємо, на що надіємося?».

До 150-річчя Михайла Грушевського учасники Міжнародної конференції не тільки підготували доклади, а й стали свідками відкриття меморіальної дошки на честь перебування першого президента України у Ніжині.

За підсумками конференції буде видана збірка матеріалів, присвячена актуальним питанням новітньої історії України.
 
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.