Відбулася обласна науково-практична конференція "Краєзнавча діяльність бібліотек Чернігівщини"
17-18 серпняу Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулась обласна науково-практична конференція «Краєзнавча діяльність бібліотек Чернігівщини: до 25-річчя незалежності України».
Організаторами заходу стали Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України та Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації.
Відкрила конференцію директор Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка Інна Аліференко.
З привітаннями до учасників конференції та побажаннями плідної роботи виступили головний спеціаліст Департаменту культури ітуризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Дмитро Мельниченко та Надзвичайний та Повноважний Посол України Петро Шаповал.
Серед учасників зібрання : бібліотекарі обласних, районних, міських, вузівських та обласної медичної бібліотек, науковці ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка на чолі з головою правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професором Олександром Коваленком, співробітники Українського інституту національної пам'яті, Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського, Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, журналісти, письменники, громадськість. У конференції взяла активну участь завідувачкасектора науково-дослідної роботи Національної історичної бібліотеки України Валентина Кисельова.
Протягом двох днів роботи конференції були обговорені нагальні питання бібліотечного краєзнавства, серед яких : «Краєзнавча діяльність бібліотек Чернігівської області: здобутки і перспективи», «Бібліотеки як центри краєзнавчої інформації», «Популяризація краєзнавчих ресурсів, продуктів і послуг: досвід бібліотек», «Електронні краєзнавчі ресурсибібліотек», «Інноваційні технології в краєзнавчій бібліотечній діяльності», «Сільські бібліотеки – центри відродження ізбереження історико-культурної спадщини рідного краю та історичної пам’яті народу», «Дослідження історії бібліотеки як актуальний напрямок краєзнавчої роботи», «Сторінки історії бібліотек Сіверського краю» тощо.
Під час роботи конференції були продемонстровані краєзнавчі інформаційні ресурси. Неабияку цікавість викликали яскрава експозиція «Незалежність. Книжкова палітра Чернігівщини. 1991-2016» та виставка плакатів «25 років незалежності України. Чернігівщина. Визначні події».
Надзвичайно змістовною та цікавою стала також і практична частина конференції. За активного сприяння заступника голови Чернігівської районної держадміністрації, голови районної організації спілки краєзнавців Андрія Курданова та голови селищної ради Седнева Михайло Шевчикучасники конференції відвідали відоме історичне містечко Чернігово-Сіверщини.Вони ознайомились з туристичними об’єктами селищаСеднів, обмінялись досвідом роботи, відбулась творча дискусія.
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.