Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 03:58:22

Лекція-візуалізація "Володимир Великий – хреститель Київської Руси" в художньому музеї

02.08.2016   08:12Агенцiя

Напередодні дня хрещення Київської Русі в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулась лекція-візуалізація «Володимир Великий – хреститель Київської Руси».

Присутні у невимушеному спілкуванні вели мову про першу християнку, просвітительку княгиню Ольгу, про братовбивчі міжусобні війни, що почалися після смерті князя Святослава (972 р), про князя Володимира, який близько 980 р. став єдиновладним правителем величезної Давньоруської держави та розпочав реформи, направлені на об’єднання всіх земель, укріплення центральної влади та зростання могутності країни.

Продовжуючи політику попередніх київських князів, збираючи навколо Києва слов'янські землі, Володимир своїми військовими походами 981-993 рр. завершив тривалий процес формування території Давньої Русі.

В середині 980-х років князь почав схилятися до однієї зі світових релігій – християнства. Традиційно часом введення християнства на Русі вважається 988 р., хоча це був тривалий і не завжди мирний та безкровний процес.

Запровадження державної релігії в Давньоруській державі вивело країну на міжнародний рівень та забезпечило успіх багатьох заходів зовнішньої політики руських князів.
Історична постать князя Володимира відображена в образотворчому мистецтві.

Зокрема, у колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана є автолітографія київського художника Юрія Рубашова «Володимир. Із серії «Київська Русь», датована 1978 роком. Саме з цим твором ознайомила присутніх завідуюча науково-освітнім відділом музею. На цій літографії князь Володимир зображений у воїнських обладунках. Мужнє вольове обличчя уособлює типові риси князів часів Київської Русі. Символічним є сонце над головою князя, як натяк на його прізвисько після прийняття християнства – Володимир Красне Сонечко.
Крім того, відвідувачі переглянули репродукції ікон із зображенням рівноапостольного святого князя Володимира та його синів – князів Бориса і Гліба.

Закінчилась лекція проведенням параллелей між тогочасними подіями і сьогоденням. Насамкінець, присутнім було презентовано альбом Львівського інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при Національному товаристві Т. Шевченка «Народна ікона Чернігівщини». До цього мистецького видання увійшов ряд ікон з Чернігівського художнього музею імені Григорія Галагана.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини