Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 06:33:59

Лекція-візуалізація "Володимир Великий – хреститель Київської Руси" в художньому музеї

02.08.2016   08:12Агенцiя

Напередодні дня хрещення Київської Русі в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулась лекція-візуалізація «Володимир Великий – хреститель Київської Руси».

Присутні у невимушеному спілкуванні вели мову про першу християнку, просвітительку княгиню Ольгу, про братовбивчі міжусобні війни, що почалися після смерті князя Святослава (972 р), про князя Володимира, який близько 980 р. став єдиновладним правителем величезної Давньоруської держави та розпочав реформи, направлені на об’єднання всіх земель, укріплення центральної влади та зростання могутності країни.

Продовжуючи політику попередніх київських князів, збираючи навколо Києва слов'янські землі, Володимир своїми військовими походами 981-993 рр. завершив тривалий процес формування території Давньої Русі.

В середині 980-х років князь почав схилятися до однієї зі світових релігій – християнства. Традиційно часом введення християнства на Русі вважається 988 р., хоча це був тривалий і не завжди мирний та безкровний процес.

Запровадження державної релігії в Давньоруській державі вивело країну на міжнародний рівень та забезпечило успіх багатьох заходів зовнішньої політики руських князів.
Історична постать князя Володимира відображена в образотворчому мистецтві.

Зокрема, у колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана є автолітографія київського художника Юрія Рубашова «Володимир. Із серії «Київська Русь», датована 1978 роком. Саме з цим твором ознайомила присутніх завідуюча науково-освітнім відділом музею. На цій літографії князь Володимир зображений у воїнських обладунках. Мужнє вольове обличчя уособлює типові риси князів часів Київської Русі. Символічним є сонце над головою князя, як натяк на його прізвисько після прийняття християнства – Володимир Красне Сонечко.
Крім того, відвідувачі переглянули репродукції ікон із зображенням рівноапостольного святого князя Володимира та його синів – князів Бориса і Гліба.

Закінчилась лекція проведенням параллелей між тогочасними подіями і сьогоденням. Насамкінець, присутнім було презентовано альбом Львівського інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при Національному товаристві Т. Шевченка «Народна ікона Чернігівщини». До цього мистецького видання увійшов ряд ікон з Чернігівського художнього музею імені Григорія Галагана.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).