Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 11:20:15

У КМЦ “Інтермеццо” з’явилася “Чернігів. Історія міста”

19.04.2012   12:27Агенцiя

Ґрунтовна праця з історії Чернігова “Чернігів. Історія міста” (432 ст.), авторства відомого науковця Сергія Леп’явка з’явилася нещодавно у видавництві “Темпора” і була презентована на весняній книжковій виставці “Медвин” у Києві.

Автор розглядає історію міста в широкому контексті історії України і, водночас, подає багатий фактичний матеріал зі щоденного життя чернігівців різних епох.

– “Робота над книгою тривала довгих 3,5 роки, – розповідає Сергій Леп’явко. – Книга є першою великою працею, присвяченою багатовіковій історії Чернігова. Щось подібне було надруковано близько 100 років назад, потім з’явилися краєзнавчі праці у 50-х роках, далі дослідження Андрія Карнабіди, але такої масштабної праці ще не було. У ній викладено основні події історії міста, розповідається про найвідоміших осіб, які в ньому жили, історичні та культурні скарби, що були створені або зберігаються в Чернігові.

– Які ще “родзинки” має книга?

– Їх чимало. Головне, це численні ілюстрації, більша частина яких друкується вперше, дають читачеві змогу краще уявити минуле. Це і фотографії з приватних колекцій, зокрема Костянтина Ягодовського і Володимира Руденка. Ілюстраціями допомогли чернігівські музеї, науковці Ігор Ситий, Андрій Казаков”.

Під час розмови з Сергієм Анатолійовичем ми торкнулися й такої теми, як дата заснування Чернігова. Щодо цього в історика є власна оригінальна версія. Але це тема для наступної, більщ широкої публікації.

Прес-служба КМЦ “Інтереццо”

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини