Визначено рукописи місцевих авторів, що друкуватимуться коштом області
Після тривалого конкурсного вивчення комісія з питань підтримки місцевого книговидання сформувала видавничий план на 2016. Засідання відбулося 26 травня.

Шляхом дворівневого голосування до першої п’ятірки книг, які у поточному році видаватимуться в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, увійшли:
— Адаменко Микола Петрович, літературно-художнє видання — поезія «Плавба»;
— Сапон Володимир Миколайович, літературно-художнє видання — збірка щоденникової прози «Чубарейко небо оре»;
— Коцюбинський І. Ю., Коцюбинська Н. М., Єрмоленко О. І. — упорядники.Тексти — різні автори (Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського): літературно-художнє видання — антологія прозових творів «Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза»,
— Коваленко О. Б., Курданов А. Л., Рахно О. Я. — упорядники Тексти — Хижняков В. М. (Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України), наукове видання — збірка наукових праць «Чернігівська старовина»
— Маслов Олексій В’ячеславович, літературно-художнє видання — збірка віршів «Неси зірку».
Втім, наступні за рейтингом автори теж матимуть шанс видати свої доробки у рамках програми: кількість виданих рукописів залежить від вартості їх друку. Загалом на ці потреби передбачено 100 тисяч гривень.
Надруковані книги безкоштовно передаються до бібліотек, закладів освіти та культури, інших зацікавлених установ та організацій, розповсюджуються на виставках та презентаційних заходах, а також розміщуються в електронному вигляді на сайті облдержадміністрації.
Виплата гонорарів чи іншої винагороди авторам не здійснюється.
Цьогоріч прийом заявок на конкурс рукописів завершився увечері 21 березня. На цю дату надійшло 45 рукописів. Пізніше два з них було відкликано заявниками. Ще 4 заявки не відповідають умовам конкурсу. Перелік допущених робіт розміщено на сайті Чернігівської ОДА.
За жанрами та якісними характеристиками подані рукописи дуже різнилися, що значно ускладнило відбір.
Варто зауважити, що до комісії увійшли представники різних сфер інтересів: державні службовці, науковці, письменники, журналісти, громадські діячі.
— Саме такий склад комісії дозволить максимально об’єктивно оцінити конкурсні роботи, — наголосив голова комісії, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван. — Акцентую ще й на тому, що закупівлю послуг з підготовки та випуску в світ книг-переможців попередньо планується здійснити через систему електронних закупівель ProZorro.
Голова комісії зауважив, що голосування проходило за новою методикою: на першому етапі визначалися позиції, що потраплять до рейтингового відбору, на другому — анонімне голосування та підбиття підсумків за допомогою комп’ютерної програми.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.