Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:30:44

Визначено рукописи місцевих авторів, що друкуватимуться коштом області

27.05.2016   09:14Агенцiя

Після тривалого конкурсного вивчення комісія з питань підтримки місцевого книговидання сформувала видавничий план на 2016. Засідання відбулося 26 травня.

Шляхом дворівневого голосування до першої п’ятірки книг, які у поточному році видаватимуться в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, увійшли:

— Адаменко Микола Петрович, літературно-художнє видання — поезія «Плавба»;

— Сапон Володимир Миколайович, літературно-художнє видання — збірка щоденникової прози «Чубарейко небо оре»;

— Коцюбинський І. Ю., Коцюбинська Н. М., Єрмоленко О. І. — упорядники.Тексти — різні автори (Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського): літературно-художнє видання — антологія прозових творів «Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза»,

— Коваленко О. Б., Курданов А. Л., Рахно О. Я. — упорядники Тексти — Хижняков В. М. (Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України), наукове видання — збірка наукових праць «Чернігівська старовина»

— Маслов Олексій В’ячеславович, літературно-художнє видання — збірка віршів «Неси зірку».

Втім, наступні за рейтингом автори теж матимуть шанс видати свої доробки у рамках програми: кількість виданих рукописів залежить від вартості їх друку. Загалом на ці потреби передбачено 100 тисяч гривень.

Надруковані книги безкоштовно передаються до бібліотек, закладів освіти та культури, інших зацікавлених установ та організацій, розповсюджуються на виставках та презентаційних заходах, а також розміщуються в електронному вигляді на сайті облдержадміністрації.

Виплата гонорарів чи іншої винагороди авторам не здійснюється.

Цьогоріч прийом заявок на конкурс рукописів завершився увечері 21 березня. На цю дату надійшло 45 рукописів. Пізніше два з них було відкликано заявниками. Ще 4 заявки не відповідають умовам конкурсу. Перелік допущених робіт розміщено на сайті Чернігівської ОДА.

За жанрами та якісними характеристиками подані рукописи дуже різнилися, що значно ускладнило відбір.

Варто зауважити, що до комісії увійшли представники різних сфер інтересів: державні службовці, науковці, письменники, журналісти, громадські діячі.

— Саме такий склад комісії дозволить максимально об’єктивно оцінити конкурсні роботи, — наголосив голова комісії, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван. — Акцентую ще й на тому, що закупівлю послуг з підготовки та випуску в світ книг-переможців попередньо планується здійснити через систему електронних закупівель ProZorro.

Голова комісії зауважив, що голосування проходило за новою методикою: на першому етапі визначалися позиції, що потраплять до рейтингового відбору, на другому — анонімне голосування та підбиття підсумків за допомогою комп’ютерної програми.

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».