Як поширювати ідеї Софії Русової, говорили представники влади та громадськості
Про видатну особистість Софію Русову, її велику педагогічну спадщину, важливість втілювати її прогресивні ідеї у сучасному освітньому процесі говорили 25 травня, під час круглого столу «Дзвони національної пам’яті (Софія Русова і навколо неї)», що пройшов в облдержадміністрації.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова зазначила, що збереження пам’яті про найкращі українські традиції, їх нинішня популяризація зміцнює нас як націю.
– З часової відстані ми бачимо постать Софії Русової як людини з європейським світоглядом. Ми маємо зберігати творчу спадщину нашої славетної землячки, вивчати її багатий досвід, поширювати її педагогічні ідеї, – зауважила Наталія Романова.
Під час заходу говорили про те, як відзначили в області 160-річчя від дня народження Софії Русової. Зазначили ряд важливих заходів, до яких залучалися як науковці і педагогічні працівники, так і громадськість та широкий загал молоді. Так, зокрема, у вересні минулого року з нагоди ювілею в Олешнянській школі встановили погруддя Софії Федорівни, у лютому цього року в Ріпкинській гімназії відкрили пам’ятник. Відбулися літературно-мистецькі заходи, виставки, семінари, родинні світлиці, науково-практичні конференції. Сто п’ятдесят педагогів області удостоєні обласної премії імені Софії Русової. Головне, що всі ці заходи популяризували велике надбання видатного педагога та громадського діяча.
Обговорили також, як надалі зберігати спадщину Софії Русової, вшановувати її пам’ять, просувати її ідеї. Мова йшла і про необхідність реставрації її садиби, і про розширення екскурсійних маршрутів, організацію тематичних патріотичних таборів. Озвучили ідею можливого присвоєння імені Софії Русової одній з бібліотек області. Домовилися про обов’язкове проведення з цього приводу громадського обговорення задля врахування думки громадськості.
До розмови долучилися ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського Анатолій Заліський, історик-краєзнавець, член Національної спілки журналістів України Володимир Єрмак, президент Благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.