Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 червня, 16:16:13

Чернігівський Вал: дерева падають, цеглу крадуть… Фотофакт

11.04.2012   14:57Агенцiя

Про необхідність благоустрою та охорони території історичного центру Чернігова вже не один рік тривають розмови…


Цеглу та мармурові плити крадуть

Минулого тижня виявлено, що злодії поцупили на Валу близько тисячі штук клінкерної цегли. Мабуть, вночі розібрали доріжку і машиною вивезли цеглу з території Дитинця. Працівники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” 2 квітня повідомили про пограбування в міліцію. Злодіїв шукають, чи знайдуть?
І це не вперше. Наприклад, у червні 2007 року невідомі поцупили на Валу мармурові плити біля гармат. У 2009 році, вночі (з 4 на 5 травня) вандали зірвали 23 плити з підпірної стінки між гарматами. Сума збитків: понад 50 тисяч гривень потрібно було для відновлення підпірної стінки. Будівельники відремонтували її, але міліція вандалів не знайшла.
А ще доволі часто на Валу розбивають ліхтарі, ламають лавки, малюють гармати…

Дерева падають

На території Дитинця після 1845 року закладено парк. Відтоді тут збереглося лише кілька десятків багатовікових дерев, серед них і цінні дерева, які претендують на створення ботанічних пам’яток природи місцевого значення. Проте, основу зелених насаджень на Дитинці складають дерева висаджені в 50-60-х роках ХХ століття (після Другої світової війни), а також малоцінний самосів.
Здебільшого зелені насадження порушують традиційний характер середовища, перешкоджають огляду пам’яток архітектури, частина з них знаходяться в аварійному стані.
В 1996 році Українським державним спеціалізованим науково-реставраційним проектним інститутом “Укрпроектреставрація” були розроблені пропозиції щодо інвентаризації зелених насаджень та санітарних вирубок на території Дитинця (Валу). Проте, вони не реалізовані.

У 2007-2008 роках розроблено “Генеральний план розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” у м. Чернігові з визначенням меж та зон охорони пам’яток заповідника”, який затверджений на сесії Чернігівської міської ради 23 червня 2009 року.
Генплан розроблений на замовлення Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Працювали над ним досвідчені науковці та архітектори Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень та Державної служби з питань національної культурної спадщини Міністерства культури та туризму України, Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто”.
В Генеральному плані передбачено впорядкування існуючих зелених насаджень із забезпеченням розкриття пам’яток культурної спадщини з характерних видових точок та коригуванням дендрологічного складу насаджень. Проведення санітарної вирубки малоцінних самосійних зелених насаджень.

На Валу потрібно терміново проводити комплекс робіт з благоустрою, зокрема загрозлива ситуацію із станом зелених насаджень. Кілька дерев похилились, вони в будь-який час можуть впасти. Частина стовбурів нависли над електричними дротами. Адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” неодноразово зверталась в місцеві органи влади з проханням спиляти “небезпечні” дерева на Валу. Але від них постійно чуємо: “немає коштів”…
Минулого тижня несподівано здійнявся невеличкий буревій. І як наслідок – з дерев впало кілька великих сухих гілок, одна з них звалилась на пішохідну доріжку, біля Колегіуму.

Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”

http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigivskij_val_dereva_padajut_ceglu_kradut_fotofakt/2012-04-08-1191

Останні новини Чернігівщини

Дзвінок до нас – перший крок до здоров'я пацієнта: в Ніжинському районі на базі двох медзакладів запрацювали колцентри 17:20

Мова про Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького та Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги, які за фінансової підтримки Уряду Німеччини перейшли на якісно новий рівень обслуговування населення.

Родини з новонародженими продовжують отримувати підтримку від міста 16:43

Одноразову допомогу при народженні дитини отримають ще 68 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади й наразі перебувають у місті. Загальна сума виплат – 685 тис. грн.

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів. 16:11

До поліції звернулася 40-річна мешканка Чернігова, яка на популярному сайті оголошень в Інтернеті розмістила пропозицію з продажу дитячого візочка.

Рятувальники Чернігівщини протягом минулої доби ліквідовували наслідки негоди в різних районах області 14:59

На Чернігівщині минулої доби внаслідок погіршення погодних умов у вигляді грози, зливи та шквалів бійці ДСНС прибрали повалені дерева, які перешкоджали руху автотранспорту та пішоходів.

Поліцейські Чернігівського району склали три адмінматеріали на нетверезого водія, що вчинив ДТП 14:36

Увечері в суботу 8 червня до поліції повідомили, що поблизу одного з сіл Михайло-Коцюбинської громади автомобіль з’їхав з розібраного мосту та завис на металевих конструкційних елементах споруди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини