Чернігівських артистів почули на Донбасі. ВІДЕО
Один день — два концерти. 9 травня перемогу над нацизмом у Європі разом з жителями двох донбаських міст — Бахмут та Селідове — відзначають і артисти Чернігівщини.

В рамках Всеукраїнської акції «Український Донбас» вони ще вчора вирушили у путь і вже сьогодні робили свято для тих, хто в мирний час зіткнувся з війною — гібридною, неоголошеною і незавершеною.
Ми мали можливість поспілкуватися з артистами перед тим, як вони рушили на Схід.
Ще на початку цього року стало відомо, що Мінкульт, згідно з розпорядженням Президента, започатковує загальноукраїнську акцію культурної інтеграції «Український Донбас». Тоді ж артисти активно взялися до підготовки номерів, які б варто було показати жителям звільнених від проросійських терористів українських міст. Чернігівщина взяла на себе зобов’язання взяти «культурне шефство» над містами Бахмут Донецької та Селідове Луганської областей. Тривалі телефонні перемовини та відрядження позаду і перші артисти готові вирушити в путь.
Ігор Василенко, помічник генерального директора обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: «Чернігівський філармонійний центр бере участь у загальноукраїнському проекті культурної інтеграції «Український Донбас». Він відбувається за наказом Президента України, за підтримки облдержадміністрації. Це для нас дуже відповідально ми хочемо привезти кращі виступи. Їде духовий оркестр філармонійного центру, ансамбль солістів академічного камерного хору ім.Бортнянського, а також солісти Сергій Гладарьов, Лариса Литвин, Андрій Рикун, Надія Мовлян та Ірина Попудренко».
Це перший візит в рамках акції і дуже відповідальний. Два концерти, один за одним, в двох різних містах і саме 9 травня. Репертуар для виступів відбирали ретельно.
Анатолій Ткачук, художній керівник духового оркестру обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: «Ми достойну підготували програму, яка відповідає сьогоднішньому дню. Ми покажемо там і оркестрові і вокальні твори. І там будуть твори про бійців, присвята бійцям АТО».
Духовий оркестр обласного філармонійного центру з гастролями подорожує часто, а от на Сході досі виступати не доводилося.
Анатолій Ткачук: «Житомирська, Київська, Львівська, Прикарпаття, Сумська, а в той край не доїжджали».
Разом з артистами їдуть і музейні працівники. Їх справа – захопити жителів Донбасу світом українського образотворчого мистецтва.
Ірина Ральченко, директор обласного художнього музею: «Ми хочемо повезти гордість України, дух України – Марію Примаченко. Тим більше вона з нашого Полісся. Це твори міфологічні, містичні, але вони настільки українські. Навіть ці чудирнацькі звірі, вони є в українських міфах, переказах. Тому я думаю людям буде цікаво подивитися ці роботи. А нам хотілося б — сьогодні День примирення, пам’яті, щоб люди згадали, що ми єдина країна і нам нема чого ділити. І пам’ятати, головне пам’ятати».
Наступна поїздка запланована на 21 травня. На Схід поїдуть ніжинці — артисти академічного театру ім. Коцюбинського. За ними будуть і наступні, проте, кажуть організатори, головна ідея акції – обмін: культурним надбанням, думками і творчими колективами. Тож артистів донбаських міст чекатимуть і у нас на Чернігівщині.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.