Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 07:54:24

Ікони Іллінського іконостасу в експозиції Національного заповідника “Чернігів стародавній”

24.10.2011   08:33Агенцiя

В Іллінській церкві, пам’ятці архітектури домонгольського періоду, зберігся унікальний іконостас 1774 року, виконаний в стилі рококо. Він має зигзагоподібну форму, його поверхня розділена золоченими плоскими колонками корінфського ордеру, ікони розміщені на червоному фоні в обрамленні витончених рокайлевих золочених рам.

Маленькі царські врата різьблені і також золочені. Нині ікони реставрують і, на жаль, численні гості та мешканці Чернігова не мають можливості помилуватися красою старовинного іконостасу.

Ще в 2004 році фахівцями Державного науково-технічного центру консервації та реставрації пам’яток (м. Київ) на прохання Національного заповідника “Чернігів стародавній” було виконано обстеження конструкцій іконостасу та ікон Іллінської церкви.

Зокрема, виявлені значні ушкодження жуком-точильщиком (вони призвели до численних втрат фрагментів іконостасу), лущення левкасу на різьблених частинах іконостасу та взбугрення левкасу на деяких іконах.

Тоді було прийнято рішення здійснити консервацію і реставрацію іконостасу та ікон. Але, в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” лише два реставратори (до того ж, вони працюють на 0,5 ставки посадового окладу) і процес реставрації йде повільними темпами.

Коштів на реставрацію іконостасу з держбюджету не виділяється і робота проводиться за рахунок надходжень від екскурсій та пожертв.

Частина ікон з іконостасу вже відновлені. Тож науково-методична рада заповідника прийняла рішення розмістити реставровані ікони з Іллінського іконостасу в експозиції. Тепер кожен бажаючий може завітати у Колегіум (на Валу), щоб оглянути старовинні ікони ХVІІІ ст.

http://naiz1.pp.net.ua/news/ikoni_illinskogo_ikonostasu_v_ekspoziciji_nacionalnogo_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2011-10-21-1025

Останні новини Чернігівщини

21 січня - Міжнародний день обіймів

21 січня - Міжнародний день обіймів 07:48

За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива.

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту 12:47

Вчора близько четвертої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Захисників України двоє невідомих щось пишуть фарбою на зупинці громадського транспорту.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 12:24

Питання, які виносяться на розгляд п’ятдесятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:13

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини