Ікони Іллінського іконостасу в експозиції Національного заповідника “Чернігів стародавній”
В Іллінській церкві, пам’ятці архітектури домонгольського періоду, зберігся унікальний іконостас 1774 року, виконаний в стилі рококо. Він має зигзагоподібну форму, його поверхня розділена золоченими плоскими колонками корінфського ордеру, ікони розміщені на червоному фоні в обрамленні витончених рокайлевих золочених рам.

Маленькі царські врата різьблені і також золочені. Нині ікони реставрують і, на жаль, численні гості та мешканці Чернігова не мають можливості помилуватися красою старовинного іконостасу.
Ще в 2004 році фахівцями Державного науково-технічного центру консервації та реставрації пам’яток (м. Київ) на прохання Національного заповідника “Чернігів стародавній” було виконано обстеження конструкцій іконостасу та ікон Іллінської церкви.
Зокрема, виявлені значні ушкодження жуком-точильщиком (вони призвели до численних втрат фрагментів іконостасу), лущення левкасу на різьблених частинах іконостасу та взбугрення левкасу на деяких іконах.
Тоді було прийнято рішення здійснити консервацію і реставрацію іконостасу та ікон. Але, в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” лише два реставратори (до того ж, вони працюють на 0,5 ставки посадового окладу) і процес реставрації йде повільними темпами.
Коштів на реставрацію іконостасу з держбюджету не виділяється і робота проводиться за рахунок надходжень від екскурсій та пожертв.
Частина ікон з іконостасу вже відновлені. Тож науково-методична рада заповідника прийняла рішення розмістити реставровані ікони з Іллінського іконостасу в експозиції. Тепер кожен бажаючий може завітати у Колегіум (на Валу), щоб оглянути старовинні ікони ХVІІІ ст.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).