Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 14:44:25

Нові археологічні дослідження Чернігівщини

13.04.2016   08:04Агенцiя

12 квітня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Нові археологічні дослідження Чернігівщини”.

Вона створена до Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць і репрезентує найбільш цікаві знахідки польового сезону 2015 року. Представлені матеріали розкопок 10-ти археологічних експедицій – Чернігівської, Мезинської, Новгород-Сіверської, Ніжинської, Виповзівської, Седнівської, Батуринської, Любецької, Лиственської та Лівобережної.

У 2015 році археологічні дослідження проводились:

– на території Дитинця та в Іллінській церкві в Чернігіві. Керівник О.Є. Черненко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– біля с. Деснянське Коропського району. Керівники О.Є. Черненко, Р.М. Луценко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка).

– у м. Новгород-Сіверський. Керівники О.Є. Черненко, І.С. Кедун (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

– у м. Ніжин. Керівник І.С. Кедун (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

– біля с. Виповзів Козелецького району. Керівники О.П. Моця, В.М. Скороход (Інститут археології НАН України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у смт Седнів Чернігівського району. Керівники О.П. Моця, В.М. Скороход (Інститут археології НАН України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у м. Батурин Бахмацького району. Керівник Ю.М. Ситий (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у смт Любеч Ріпкинського району. Керівник О.М. Веремейчик (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у с. Малий Листвен та с. Суличівка Ріпкинського району. Керівник О.М. Бондар (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського);

– на території Варвинського, Городнянського та Ріпкинського районів. Керівники Г.В. Жаров, Р.В. Терпиловський (ДП “Старжитності Полісся).

IMG_4077 копияЧернігівська експедиція проводила роботи на території Чернігівського дитинця. Серед знахідок – унікальна ювелірна форма кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів. Окрім того, були проведені архітектурно-археологічні обміри Іллінської церкви ХІІ ст., де зафіксовані графіті ХVІІ ст.

Новгород-Сіверська експедиція реалізувала комплекс робіт в ур. Замкова гора (Замок) та на території ур. Заручав’я. Найбільш цікаві її знахідки – хрестик та монети ХІV–XVII ст.

Мезинська експедиція продовжила розкопки (на території Мізинського національного природного парку. З-поміж здобутого нею – тигель X ст.

IMG_4042На городищі та посаді Виповзівського археологічного комплексу досліджені споруди давньоруського часу. Серед знахідок – скроневе кільце волинського типу, різноманітні скляні намистини Х ст.

У Любечі на городищі Монастирище продовжили дослідження фундаментів трапезної церкви Іоакима і Анни кінця ХVII – XVIII ст.

Із розкопок поселення Магерки-І в Ніжині походять хрестик та перстень ХІ ст.

Продовжилися роботи на городищі-ІІ у с. Малий Листвен Ріпкинського району.

У смт Седнів досліджені укріплення ХІV ст. на городищі Трифоновщина, де знайдені пластини із заклепками від пластинчатого обладунку.

IMG_4054Вперше представлені частини орнаментованих посудин доби бронзи (середини 3 тисячоліття до н.е. та XVII–XVI ст. до н.е.) з розкопок на території Варвинського, Городнянського та Ріпкинського районів. Ці знахідки є унікальними для Чернігівщини.

Експонуються також реконструкції прикрас та деталей костюма X–ХІ ст. з приватних колекцій Ярини Коркодим та Войтека Шанека, виготовлені у Швеції та Польщі.

Загалом на виставці представлені понад 150 предметів. Експозиція доповнена фотографіями розкопок та окремих знахідок.

Під час відкриття керівники експедицій представили презентації розкопок та розповіли про найбільш цікаві об’єкти.

Дослідження проводилися відповідно до Обласної цільової програми.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї 12:24

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук написав і видав книгу "Парагвайське щастя", в якій розповів про життя українців у Парагваї в період з 1937 по 2017 рік.

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19 12:15

У Чернігові минулого тижня спостерігалося стрімке збільшення захворілих на Covid-19. Так, за тиждень захворіло 506 містян, це в 2 рази більше ніж на початку січня.

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу 11:52

У минулому році спеціалісти Чернігівської міської державної лікарні ветмедицини вакциною Рабістар щепили від сказу 3121 тварину (у тому числі 610 – в результаті щорічної весняної кампанії профілактичних щеплень).

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства 11:44

Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (далі - ККУ) кримінальна відповідальність настає у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.

Коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Коли щеплювати дитину від поліомієліту? 11:38

Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини