Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:22:51

Нові археологічні дослідження Чернігівщини

13.04.2016   08:04Агенцiя

12 квітня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Нові археологічні дослідження Чернігівщини”.

Вона створена до Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць і репрезентує найбільш цікаві знахідки польового сезону 2015 року. Представлені матеріали розкопок 10-ти археологічних експедицій – Чернігівської, Мезинської, Новгород-Сіверської, Ніжинської, Виповзівської, Седнівської, Батуринської, Любецької, Лиственської та Лівобережної.

У 2015 році археологічні дослідження проводились:

– на території Дитинця та в Іллінській церкві в Чернігіві. Керівник О.Є. Черненко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– біля с. Деснянське Коропського району. Керівники О.Є. Черненко, Р.М. Луценко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка).

– у м. Новгород-Сіверський. Керівники О.Є. Черненко, І.С. Кедун (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

– у м. Ніжин. Керівник І.С. Кедун (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

– біля с. Виповзів Козелецького району. Керівники О.П. Моця, В.М. Скороход (Інститут археології НАН України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у смт Седнів Чернігівського району. Керівники О.П. Моця, В.М. Скороход (Інститут археології НАН України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у м. Батурин Бахмацького району. Керівник Ю.М. Ситий (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у смт Любеч Ріпкинського району. Керівник О.М. Веремейчик (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у с. Малий Листвен та с. Суличівка Ріпкинського району. Керівник О.М. Бондар (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського);

– на території Варвинського, Городнянського та Ріпкинського районів. Керівники Г.В. Жаров, Р.В. Терпиловський (ДП “Старжитності Полісся).

IMG_4077 копияЧернігівська експедиція проводила роботи на території Чернігівського дитинця. Серед знахідок – унікальна ювелірна форма кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів. Окрім того, були проведені архітектурно-археологічні обміри Іллінської церкви ХІІ ст., де зафіксовані графіті ХVІІ ст.

Новгород-Сіверська експедиція реалізувала комплекс робіт в ур. Замкова гора (Замок) та на території ур. Заручав’я. Найбільш цікаві її знахідки – хрестик та монети ХІV–XVII ст.

Мезинська експедиція продовжила розкопки (на території Мізинського національного природного парку. З-поміж здобутого нею – тигель X ст.

IMG_4042На городищі та посаді Виповзівського археологічного комплексу досліджені споруди давньоруського часу. Серед знахідок – скроневе кільце волинського типу, різноманітні скляні намистини Х ст.

У Любечі на городищі Монастирище продовжили дослідження фундаментів трапезної церкви Іоакима і Анни кінця ХVII – XVIII ст.

Із розкопок поселення Магерки-І в Ніжині походять хрестик та перстень ХІ ст.

Продовжилися роботи на городищі-ІІ у с. Малий Листвен Ріпкинського району.

У смт Седнів досліджені укріплення ХІV ст. на городищі Трифоновщина, де знайдені пластини із заклепками від пластинчатого обладунку.

IMG_4054Вперше представлені частини орнаментованих посудин доби бронзи (середини 3 тисячоліття до н.е. та XVII–XVI ст. до н.е.) з розкопок на території Варвинського, Городнянського та Ріпкинського районів. Ці знахідки є унікальними для Чернігівщини.

Експонуються також реконструкції прикрас та деталей костюма X–ХІ ст. з приватних колекцій Ярини Коркодим та Войтека Шанека, виготовлені у Швеції та Польщі.

Загалом на виставці представлені понад 150 предметів. Експозиція доповнена фотографіями розкопок та окремих знахідок.

Під час відкриття керівники експедицій представили презентації розкопок та розповіли про найбільш цікаві об’єкти.

Дослідження проводилися відповідно до Обласної цільової програми.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини