У музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція до 125-річчя П.Тичини
«Павло Тичина у вимірах сучасності» - Всеукраїнська науково-практична конференція з такою назвою, організована Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з літературно-меморіальним музеєм-заповідником М. Коцюбинського відбулася 11 лютого у затишній музейній залі.

До участі у конференції були залучені викладачі вищих навчальних закладів з різних куточків України, учителі загальноосвітніх шкіл, працівники галузі культури.
У ході конференції учасники актуалізували проблему неоднозначності постаті П. Тичини як літератора і громадського діяча. Зокрема, звернули увагу на багатогранність таланту митця, який знаходив своє втілення не лише у літературі, але і в музиці та живописі. І що найцікавіше, Павлові Григоровичу завжди неймовірним чином вдавалося поєднувати ці, на перший погляд нібито різноспрямовані здібності, у своїх творах, перетворюючи їх на унікальний феномен в історії української белетристики.
Заледве не окремою темою для розмови стала доля митця на тлі епохи, адже саме прийняття поетом ролі «співця партії», як за його життя, так і досі часом викликає гучні дискусії серед науковців. Разом з тим розглянули і здобутки П. Тичини як педагога, адже загальновідомий той факт, що митець тривалий час очолював Наркомат освіти УРСР.
Цікавим для присутніх на конференції педагогів стала проблема визначення методичного підходу до вивчення творів П.Тичини у шкільному курсі літератури, яка була актуалізована під час обговорення, та висвітлення основних тенденцій у сучасній освіті.
Приємною несподіванкою для учасників конференції став невеликий концерт від капели бандуристів ім. Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).