Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов …
28 січня у читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося літературно-мистецьке свято "Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов …", приурочене 125-річниці від дня народження геніального поета, новатора поетичної форми, публіциста, перекладача , державного та громадського діяча Павла Тичини. На захід завітали вчителі, бібліотекарі, журналісти, шанувальники поезії поета.

Павло Григорович Тичина народився 27 січня 1891 р. в с. Піски Бобровицького р-ну Чернігівської області.
Тичина й до сьогодні залишається загадковим поетичним феноменом в українській літературі. Суперечливих фактів з його біографії вистачить не на одну книгу. Тичина – геній,Тичина – музика, Тичина – перекладач. Тичина, якого знають всі, Тичина якого так ніхто не пізнав.Творчий доробок поета упорядкований у 12-ти томну збірку.
Чудова музика заповнила зал у виконанні викладача музичної школи №1 ім. Вільконського Валентини Граф. Зворушлива розповідь про сторінки дитинства Тичини, навчання у Чернігові, знайомство з Михайлом Коцюбинським, Г. Вірьовкою, М. Жуком, В. Еланом-Блакитним, В. Самійленком не залишили байдужими глядача. На ювілейному святі публіка із захватом сприймала поетичні твори поета, зміст яких душевно передали читці Валентина Куценко, Анастасія Ширманова, Марина Оксьоменко, Яна Петруняк, Світлана Сучкова.
Бібліотекар відділу абонемента Лаврентьєва Н.Б. ознайомила присутніх з літературою, яка була представлена на книжковій виставці присвяченій ювілею П.Г. Тичини "За всіх скажу за всіх переболію". До першого розділу увійшли книги про життя, творчість письменника. В подорож до батьківщини Тичини поведе путівник "Літературні музеї Чернігівщини" Станіслава Реп’яха.
До першого тому вибраних творів Павла Тичини увійшли найбільш відомі вірші та поеми першої третини ХХ століття. В основному це вірші та поеми "Сонячні кларнети", " Плуг", "Вітер з України", цикл віршів "Замість сонетів і октав", поема-симфонія "Сковорода" та інші. Особливу увагу читачі звернули на раритетні книги автора. Одна з збірок видана ще у 1941 році (за 4 місяці до початку війни) це "Сталь і ніжність", "Похорон друга" (1942), "Перемагать і жить" – 1943 р.
Окремим розділом представлені переклади творів всесвітньо відомих авторів. Любов Тичини до музики пройшла крізь все його життя. Зацікавлять відвідувачів виставки вибрані вокальні твори Платона Майбороди, Михайла Сльоти, написані на вірші поета. Репертуарний збірник Раїси Борщ ознайомить з піснями Чернігівської капели бандуристів ім. О. Вересая.
Ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою можна у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.