Вийшла в світ "Чернігівська Шевченкіана"
На черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» було презентовано «Чернігівську Шевченкіану».

Видання книги було ініційоване Чернігівською обласною організацією Національної спілки письменників України до 200-річчя від дня народження Кобзаря. Проект здійснено в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012-2015 роки.
До складу редакційної колегії увійшли: лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Дмитро Іванов, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України Олена Конечна, поет, прозаїк, краєзнавець Володимир Сапон, бібліограф відділу краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка Вікторія Солонікова, голова обласної літературної спілки «Чернігів» Михась Ткач.
За словами членів редколегії, робота над книгою тривала більше року. За цей час було опрацьовано близько двохсот інформаційних джерел.
Як зазначила Олена Конечна, «Чернігівська Шевченкіана» – унікальне видання, в якому найповніше зібрано поетичні, прозові та публіцистичні твори чернігівських літераторів про життя і творчість Кобзаря, починаючи від ХІХ-го століття і до наших днів.
До книги увійшли 63 поезії, 18 оповідань та 42 публіцистичних твори ста двох письменників, чиє життя або професійна діяльність так чи інакше пов’язані з Чернігівщиною: від сучасників та товаришів Тараса Шевченка до митців наших днів.
Книга проілюстрована тематичними роботами більш як тридцяти художників і майстрів народної творчості Чернігівщини, ілюстраціями чернігівських художників до «Кобзаря», малюнками самого поета, написаними на Чернігівщині, фотознімками пам’ятників Тарасу Шевченку, встановлених у Чернігівській області.
Книга містить три тематичні розділи: поезія, проза, публіцистика. Вміщені у кожний розділ твори розташовані в алфавітному порядку за прізвищами авторів. Художні тексти доповнено довідковим матеріалом: короткими біографічними даними про письменників, публіцистів, художників і майстрів народної творчості та списком використаних джерел.
Видання здійснено за кошти обласного бюджету. Більша частина накладу, який становить 600 примірників, буде передана до бібліотечної мережі області.
Передмову до книги написав лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, поет Дмитро Іванов. Під час презентації він зауважив: «У такий важкий для України час ми продемонстрували єдність нашої громади: творчі люди і влада згуртувалися й видали чудову книгу, яка, безперечно, підтримуватиме наш український дух і незборимість».
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.