Картини, поезія, танці та ще дещо можна було спостерігати "вночі" у Хідожньому музеї. ФОТО
17 травня 2015 року у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана вшосте відбувся мистецький проект “Ніч у музеї”, присвячений Міжнародному дню музеїв та Дню Європи.
Захід розпочався з привітання начальника управління туризму та охорони культурної спадщини Л. М. Замай із професійним святом музейних працівників. У своєму виступі Людмила Михайлівна влучно зауважила, що в сучасних умовах музеї відіграють надважливу роль у збереженні та популяризації духовних цінностей, у формуванні світогляду молодого покоління нації.
Приємні враження відвідувачі отримали від нової виставки відреставрованих творів живопису, графіки, іконопису та скульптури з фондів музею. Куратор виставки докладно розповіла про особливу функцію музейних реставраторів – відновлювати понівечені експонати. Шанувальники мистецтва могли невимушено поспілкуватись з реставратором Шаполовим І. А., дізнатись про особливості цієї копіткої праці.
Свято продовжила виставка сучасного декоративно-ужиткового мистецтва “Різнобарвний світ”, на відкритті якої всіх музейників привітала відома художниця, знана гончарівна у шостому поколінні, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Леся Денисенко-Єременко. Вітчизняне народне мистецтво та його сучасний розвиток – це показник збереження національної ідентичності та її свідомого поступу. Адже, “щоб збагнути щось нове, треба повернутися до витоків” (Поль Гоген). Наші партнери – чернігівські майстри – Ірина Кришталь, Роман Степаненко, Микола Тараненко, Ольга Краснопольська, Олександр Михайленко, Володимир Коцур люб’язно надали свої твори для експозиції. Чудовий майстер-клас провели керівники гуртка гончарства Чернігівського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Роман Степаненко та Ірина Кришталь. Кожен бажаючий мав можливість спробувати виготовити глиняний горщик чи мисочку, глечик чи кухлик.
Під час “Ночі у музеї” кожен знайшов для себе щось цікаве, щось до душі – поціновувачі театрального мистецтва – виставу “Казки зі старої валізи” у виконанні самодіяльного театру “Аматеа” (художній керівник Олена Розстальна) та музичну “Подорож Європою”, яку представили вихованці дитячої музичної студії “А-соль” (керівник Світлана Фір) в залі західноєвропейського живопису та театральний перформанс на сходах музею.
Шанувальники сучасного мистецтва мали змогу ознайомитись з творчістю молодих київських графіків Анни Ходькової та Крістіни Ярош у експозиції “Байдужі комунікації”. Свій мистецький проект “Особливі стосунки” представив Дмитро Куровський, що є синтезом музики, живопису, графіки, колажу та відеоінсталяції. Пізнавальною була також лекція мистецтвознавця та критика Олександри Ніженської “Франческа Вудман та її внутрішня геометрія” про життя і творчість американської фотохудожниці.
Музейний вечір у “Галаганівській залі” продовжив захід “Вільна літературно-музична сцена”, під час якого молоді поети Чернігова читали свої вірші про Батьківщину, війну, кохання. Глибоко зворушила присутніх авторська пісня учениці вечірнього відділу музичної школи № 2 Анни Дмитрук “Прощальний вечір”. Справжньою родзинкою свята став виступ лауреата міжнародних конкурсів гітариста Івана Євтушенка та студентки Чернігівського музичного училища імені Левка Ревуцького Катерини Лисиці. Затамувавши подих слухали гості музею їх гітарний дует – ліричну п’єсу Уляни Мачневої “Осіннє листя” та “Вальс” Рене Бартоллі. Хвилю оплесків викликало виконання талановитою другокурсницею музичних творів – босанова (твір у стилі популярної бразильської музики – синтез фольклору та джазу) “Велике кохання” Антоніо Карлоса Жобіма та «Південний танок» Еріка Марчелі.
Чернігівський обласний художній музей завжди радо вітає в своїх стінах благодійні організації. Під час “Ночі в музеї” представниці благодійної організації “Сороптимісток” запропонували відвідувачам безпрограшну лотерею, а зібрані кошти віддали на користь дітей, батьки яких загинули в зоні АТО. Міні-виставка фотографії “З весною в серці” ознайомила відвідувачів з діяльністю благодійного єврейського фонду “Хесед Естер”.
Свято “Ніч у музеї” завершилось показом фільму про життя та творчість видатного художника Пабло Пікасо.
Щиро дякуємо нашим відвідувачам (більше ніж 1000 чернігівцям та гостям міста) за любов та прихильність до художнього музею, за відчуття нашої необхідності громаді, за подяку наполегливій праці музейних науковців!
ФОТО Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.