Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 22:50:45

Рідкісні ікони поповнили фондові колекції Національного заповідника “Чернігів стародавній”

18.10.2011   15:41Агенцiя

Днями фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” поповнилися цікавими експонатами. Вони придбані за рахунок пожертв відвідувачів нашого заповідника.

Сьогодні відбулася прес-конференція, на якій будуть представлені нові експонати Національного заповідника “Чернігів стародавній”.

Серед них – ікона “Святитель Феодосій Углицький та Св. Катерина”, ХІХ ст. Вона привертає увагу, насамперед, досить рідкісним іконографічним сюжетом. На іконі зображені Святитель Феодосій Углицький та Св. Катерина на повен зріст. Поряд з вликомученицею Катериною – колесо – знаряддя її тортур. У верхній частині ікони – Св. Микола, який молиться перед престолом з чашею для причастя. Можна припустити, що вона належить до іменних ікон, виготовлена на замовлення, з іменами замовників: Феодосій, Катерина, Микола. Ікона походить з Новгород-Сіверщини.

Ще одне цікаве придбання – ікона “Богоматір Триручниця”, ХІХ ст. Це цікавий іконографічний тип Богородиці, який з’явився у нашому краї у XVII ст. Особливо цей образ поширився в Україні серед простого люду. Богородиця на цій іконі зображена з трьома руками. Є дві легенди пов’язані з появою цього сюжету: срібну руку до ікони Богородиці “підвісив” Іоанн Богослов, в знак подяки за зцілення; за другою легендою – Бог надав Богородиці третю руку, коли вона перепливала з немовлям Ісусом річку, рятуючись від переслідувань царя Ірода.

Серед нових експонатів і металева ікона ХІХ ст. з рідкісним зображенням Святого Іоанна Предтечі.

Колекцію стародруків поповнить книга, яка вийшла друком у першій половині XVII ст., а саме “Шестоднев служебний”, Москва, 1635 р.

Ці нові цінні музейні предмети займуть гідне місце в експозиціях Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно 18:44

Таке рішення ухвалено у зв'язку із збільшенням кількості хворих на коронавірус в місті.

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду 18:21

Відповідно до постанов територіальних виборчих комісій про призначення (оголошення) повторних виборів депутатів сільських рад та виборів міського голови (далі – повторних виборів) на неділю, 17 січня 2021 року, призначено повторні вибори.

Виявлено 221 новий випадок COVID-19

Виявлено 221 новий випадок COVID-19 16:43

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 30 листопада в області зафіксовано 221 новий випадок COVID-19.

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень 15:10

За даними матеріалами зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтею 212 КК України. Наразі тривають слідчі дії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.