Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 травня, 01:53:32

Єдина в області відеокнига про район

12.01.2015   10:11

Готуючись до ювілею Чернігівського району в 2008 році, вирішив зібрати всі відеосюжети про події в сільських громадах та передати їх до місцевих шкіл. Наявні фотоматеріали теж хотілось якось об’єднати по темах та приєднати до відеоматеріалів.

Першим відеоматеріалом став слайд-фільм про літературно-мистецьке свято “Седнівська осінь – 2008”. Світлини зі свята нашого відомого фотохудожника Віктора Кошмала та журналістки районної газети “Наш край” Наталії Бушай будуть нагадувати нам про сучасну сторінку історії району.
Під час обробки зібраних матеріалів виникла ідея створення відеосерії “Відомі земляки”.

Фотокартки, текстова інформація, відеосюжети вже в чотирьох частинах відкривають глядачу історії людських доль, а окремі сторінки про Данила Самойловича, Пилипа Морачевського, Аркадія Казки, Олексія Дмитренка, Василя Дорошка, Івана Рослого та Миколи Ларченка дають можливість розкрити секрет їх життєвих сходинок до успіху.

Наш край славиться пам’ятками та цікавими сторінками історії. Але наше завдання створити оригінальні матеріали для майбутніх шанувальників наших старожитностей – гостей та туристів.

Саме цим і переймався, коли просив журналістів обласного телебачення знімати фільми про села та церкви району. Дякуючи Тетяні Ільчук, Тетяні Миргородській, Ірині Воробей та членам їх знімальних груп за цей період побачили світ їх фільми про Седнів, Ведильці, Пакуль, Ладинку, Халявин, Шибиринівку та інші. Сюжети на міському та обласному телебаченнях інших журналістів можна побачити в різних розділах відеокниги. Також маємо документальні фільми журналістів українських телевізійних каналів про земських лікарів та вчителів, Седнів, монітор “Смоленськ”.

Велику допомогу при створенні відеоматеріалів надає Олександр Силов. Його вміння працювати з сучасними технологіями сприяло тому, що маємо вже 9 лазерних дисків, де і розміщені всі згадані та інші матеріли. Ідея створення відеосюжету про зйомки художніх фільмів у селах району поклала початок нашої співпраці. Згодом півроку знадобилося на роботу над відеоматерілами про створення Чернігівського району.

Сьогодні готуємо до презентації матеріли 9 частини нашої відеокниги. Як завжди новий диск одержать школи району, а також представники краєзнавчого відділу обласної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка.

 

Андрій Курданов, голова Чернігівської районної організації краєзнавців

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.