Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 13:26:31

На "Карнабідівських читаннях" обговорили питання пам’яткоохоронної діяльності та дослідження культурної спадщини на Чернігівщині

22.12.2014   08:04

Минулого року за ініціативою Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» була започаткована наукова конференція «Карнабідівські читання». Її мета: привернути увагу до пам’яткоохоронної та краєзнавчої діяльності на Чернігівщині в ХІХ — на поч. ХХІ століть, а також питань збереження старожитностей Чернігова, відновлення пам’яток архітектури та історії чернігово-сіверського краю, повідомляє «Чернігів стародавній».

Цього року наукова конференція «Карнабідівські читання» відбулася 18 грудня, до її організації долучилося Північно-східне регіональне відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток та культури.
У роботі «Карнабідівських читань» взяли участь історики та мистецтвознавці, археологи і архітектори, працівники музеїв та закладів освіти. Вони поділилися результатом свої наукових досліджень і досвідом практичної роботи.

Зокрема, із доповідями виступили: молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Ірина Шевчик та завідувач науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Алла Гаркуша — «Андрій Карнабед — людина, що зберігала історію»; старший науковий співробітник кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Олена Терещенко — «Будинок родини Вербицьких у Чернігові»; кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна — «Будинок Чернігівського колегіуму: маловідомі сторінки історії (кінець ХVІІІ — початок ХІХ ст.)»; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Олена Черненко та науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Тетяна Новик — «Архітектурно-археологічні дослідження чернігівського Спасо-Преображенського собору у 2014 р.»; кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Інна Непотенко — «Пам’яткоохоронна діяльність у Чернігові у 1920-х рр.: шляхи реалізації»; старший науковий співробітник, керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Сергій Зозуля — «Динаміка формування топонімічного ландшафту сучасного Ніжина: історичний досвід і сучасні реалії»; науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Олена Ванжула — «Вакаційна практика студентів Чернігівського інституту народної освіти влітку 1923 року».

У рамках наукової конференції керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Сергій Зозуля презентував черговий номер науково-популярної газети «Ніжинські старожитності». Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко відзначив широкий діапазон та актуальність питань, обговорюваних на конференції.

Наступного року планується провести круглий стіл з питань збереження культурної спадщини Чернігівщини. За результатами конференції «Карнабідівські читання» буде видано збірник наукових праць.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:12

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Атрошенко закликав бізнес взяти участь в озелененні міста 13:07

На розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно підтвердив свій намір зробити особистий внесок в озеленення Чернігова, закупивши за власний кошт і висадивши до двох десятків дерев.

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу 13:03

Арешт нерухомості – один з примусових заходів, які застосовують державні виконавці до боржників по аліментах.

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці 09:55

Юнаки 2005 та 2007 років народження з чернігівської команди «Юність» успішно обіграли у футбол своїх ровесників зі столиці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини