Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 11:16:41

Виставку вишитих картин, серветок і скатертин чернігівської майстрині Віри Шевченко презентували у бібліотеці ім. Короленка

16.08.2014   08:07Агенцiя

Експозиція не вмістила всіх вишитих робіт Віри Іванівни, бо у неї їх дуже багато, проте є родзинки – тут можна побачити давні роботи її мами, вишиті ще на початку 20-го століття. Свою виставку Віра Шевченко доповнила і вишитими картинами доньки Ірини та онучок Ксенії і Юліани. Ось так всі без винятку жінки цієї родини закохані у такий теплий вид творчості.

Вони в’яжуть, шиють і вишивають. Майстриня Ірина Капиря каже, що все почалося від прабабусі, яка закохала усіх доньок, внучок і правнучок в цей дуже теплий вид творчості. На виставці презентували понад сотню вишитих картин, скатертин, серветок, і найдорожчі серед них – роботи прабабусі, вишиті ще на початку 20 століття.

Але сьогоднішня виставка колекції цієї родини, яку презентували у бібліотеці ім. Короленка, присвячена головній вже нинішній вишивальниці родини – Вірі Шевченко. Незабаром майстрині виповниться 87 років. Але позицій вишивальниця не здає – у неї щомісяця нова картина. Їх дарує доньці Ірині та онучкам Ксенії і Юліані, які теж вишивають із задоволенням.

Віра Шевченко почала вишивати у 12 років. Спочатку вишила собі сукню і думала, що на цьому її творчість завершиться. Але після курсів художньої вишивки зрозуміла – це захоплення на все життя. На виставці майстриня презентувала й одні з перших своїх художніх картин.

А найсвіжіша її робота – веселий сніговичок. Його вишивала спеціально до виставки і завершила кілька днів тому. І вже сідатиме за нову роботу – за місяць майстриня вишиє козака. На відкритті виставки схему подарувала їй донька Ірина. Вітали Віру Шевченку і її колишні колеги – лікарі лабораторії ІІ міської лікарні, звідки у 80 років вишивальниця пішла на пенсію.


http://chodtrk.com.ua/?p=16545
 

Останні новини Чернігівщини

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини