Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 серпня, 13:19:55

Розмова про публіциста Романа Бжеського

18.07.2014   08:03

Про вихідця з Чернігівщини Романа Бжеського, видатну, але досі маловідому навіть на своїй Батьківщині історичну постать, говорили 17 липня на засіданні прес-клубу «Ділове слово».

Маргарита Бжеська-Андраде, його дочка, яка прибула до України з бразильського міста Сальвадор, де мешкає зараз, розповіла про умови роботи, особливості світогляду та життєву позицію батька, активного учасника національно-визвольної боротьби.

За свого життя Роман Бжеський встиг побувати і військовим, і політиком, і державним службовцем, займався літературною діяльністю, журналістикою, мистецтвом, але завжди залишався переконаним націоналістом та прихильником незалежної Української держави. За антибільшовицьку діяльність його неодноразово заарештовували та засуджували до страти, втім кожного разу доля виявлялася прихильною до нього. Емігрувавши до Сполучених Штатів Америки, Роман Бжеський став автором багатого доробку досліджень з української історії, політики, культури, літературознавства.

Промовистим є той факт, що пані Маргарита чудово володіє українською мовою, хоча постійно проживає за кордоном. Це є ще одним штрихом до портрету не лише Романа Бжеського, а і всієї родини загалом.

Присутні на засіданні Геннадій Іванущенко, член Вченої ради Центру дослідження визвольного руху, та Володимир Бойко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, детальніше зупинилися на громадській та політичній діяльності Романа Бжеського. Історик Тамара Демченко розповіла про його зв’язок з Чернігівщиною.

Також обговорювали питання упорядкування архівної колекції Романа Бжеського та оприлюднення його письмового доробку. Так, у київському видавництві «Темпора» друкується збірник спогадів і статей публіциста з 1920–1930-х років.

Як повідомила директор київського видавництва «Темпора» Юлія Олійник, книга вийде накладом 1000 примірників. Друк фінансується частково самим видавництвом, частково — внесками патріотично налаштованих громадян. Втім, цей проект не є благодійницьким. Навіть у сучасних нелегких для української книги умовах подібна література має комерційний потенціал, вважає видавець.

Отже, в українському суспільстві є запит на власну історію, і є ті, хто готовий платити гроші за такі знання, купуючи книги, що сприяють відновленню історичної пам’яті — а що, як не це, говорить про патріотизм?
 

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини