У Чернігові відкрилась виставка "Країна прав людини"
В рамках святкування Дня Європи в місті Чернігові щороку відбуваються заходи, спрямовані на покращання інформування громади з питань європейської інтеграції, виховання молодого покоління у дусі європейських цінностей, вивчення історії, культури та традицій країн Європи.
![](/uploads/7782-m.jpg)
Традиційним є фестиваль країн Європи, що був започаткований громадськими організаціями «Жменя» та «Євроклуб» у тісній співпраці громадськості та управлінь міської ради: культури, освіти, стратегічного розвитку міста та туризму. У 2014 році фестиваль відбувається з 12 до 31 травня. У навчальних закладах та закладах культури, бібліотеках відбуваються різноманітні заходи.
На цьогорічному фестивалі країн Європи крім країн, що входять до Європейського союзу, була представлена ще одна країна – «Країна прав людини».
«Країна прав людини» – це виставка з 25 пересувних мобільних стендів створених творчим колективом НГО «МАРТ», які мандрують по всім українським містам.
Кожен стенд спонукає відвідувачів замислитися над актуальністю формування у молоді сучасної української держави найважливішої європейської цінності – прав людини.
Унікальністю виставки «Кожен має право знати свої права» є те, що презентували її своїм одноліткам – євроклубівцям шкіл міста та області – учасники євроклубу Чернігівського обласного ліцею для сільської обдарованої молоді.
Учасники інтерактивної екскурсії по «країні прав людини» впевнились, що кожен має право знати свої права.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.