Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 20:37:21

У Чернігові презентували музейно-виставковий проект "Тобі, Україно!"

16.05.2014   07:19

15 травня у будівлі Чернігівського колегіуму Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» відбулася презентація Музейно-виставкового проекту «Тобі, Україно!» зі спільною експозицією приватних музеїв України: «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати».

Організаторами проекту є Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», музей родини Шереметьєвих, музей української ікони «Духовні скарби України», Благодійний Фонд «Пам’яті Сергія Платонова ПЛАТАР», музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР».

У відкритті виставки взяв участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман. Звертаючись до присутніх він зазначив, що події, які відбуваються в країні дещо відсторонили нас від культурного життя. Проте у цей нелегкий час історичне минуле українського народу його культура мають об’єднувати, консолідувати сучасне суспільство, виховувати почуття гідності, усвідомлення належності до національної історії, національної ідентифікації.

Організатори спільної виставки «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати» підкреслювали, що через музейно-експозиційні засоби хотіли продемонструвати високий рівень культури народів, що протягом тисячоліть населяли територію нашої держави. Вони також акцентували увагу на високому художньому рівні представлених на виставці експонатів.

За їх інформацією, для створення виставки з колекції музеїв були відібрані показові, раритетні предмети, які своєю мистецькою та художньою якістю, історичною унікальністю покликані якнайкраще презентувати поступовий розвиток культури та мистецтва України.

По завершенню офіційної частини, відвідувачі мали змогу оглянути представлені експозиції та прослідкувати хронологію виникнення і розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації до славетної Київської Русі.

Через сакральні твори з колекції музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука можна торкнутися витоків, історії формування та особливостей української сакральної іконографії.

Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриваються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки достеменних пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.

І не випадково експозицію розміщено в Колегіумі, адже історичне та художнє поєднання, представлених музейних предметів з культурно-освітнім осередком Східної України XVIII ст. є символічним мистецьким ланцюжком між представленими експонатами та старовинним колегіумом доби Мазепинського бароко.
 

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.