У Чернігові презентували музейно-виставковий проект "Тобі, Україно!"
15 травня у будівлі Чернігівського колегіуму Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» відбулася презентація Музейно-виставкового проекту «Тобі, Україно!» зі спільною експозицією приватних музеїв України: «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати».
Організаторами проекту є Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», музей родини Шереметьєвих, музей української ікони «Духовні скарби України», Благодійний Фонд «Пам’яті Сергія Платонова ПЛАТАР», музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР».
У відкритті виставки взяв участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман. Звертаючись до присутніх він зазначив, що події, які відбуваються в країні дещо відсторонили нас від культурного життя. Проте у цей нелегкий час історичне минуле українського народу його культура мають об’єднувати, консолідувати сучасне суспільство, виховувати почуття гідності, усвідомлення належності до національної історії, національної ідентифікації.
Організатори спільної виставки «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати» підкреслювали, що через музейно-експозиційні засоби хотіли продемонструвати високий рівень культури народів, що протягом тисячоліть населяли територію нашої держави. Вони також акцентували увагу на високому художньому рівні представлених на виставці експонатів.
За їх інформацією, для створення виставки з колекції музеїв були відібрані показові, раритетні предмети, які своєю мистецькою та художньою якістю, історичною унікальністю покликані якнайкраще презентувати поступовий розвиток культури та мистецтва України.
По завершенню офіційної частини, відвідувачі мали змогу оглянути представлені експозиції та прослідкувати хронологію виникнення і розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації до славетної Київської Русі.
Через сакральні твори з колекції музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука можна торкнутися витоків, історії формування та особливостей української сакральної іконографії.
Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриваються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки достеменних пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.
І не випадково експозицію розміщено в Колегіумі, адже історичне та художнє поєднання, представлених музейних предметів з культурно-освітнім осередком Східної України XVIII ст. є символічним мистецьким ланцюжком між представленими експонатами та старовинним колегіумом доби Мазепинського бароко.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.