Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 11:57:17

Фотовиставка мандрівника Олександра Волощука "Повернення". ФОТОрепортаж

09.04.2014   10:08Агенцiя

8 квітня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття фотовиставки чернігівського письменника, мандрівника Олександра Волощука.

Історик Олександр Волощук (1972 р.н.) подорожувати автостопом почав з 2002 року. За 11 років чоловік встиг побувати в 28 країнах і відвідати 729 міста світу. Всього, за роки подорожей, подолав відстань у 230 тисяч кілометрів. Для порівняння, окружність планети Земля рівна 40 тисячам кілометрів. Відповідно, мандрівник зміг пішки майже шість разів обігнути нашу планету.

Нинішня виставка – продовження фотографічної розповіді Олександра Волощука про подорожі автостопом Центральною Азією. На ній представлені світлини виконані 2013 року в Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Узбекистані, Афганістані, Китаї та Монголії.

Розпочинається фоторепортаж з Північного Кавказу, де мандрівник відвідав осетинське селище Давграс, поблизу якого знаходиться похмуре та грандіозне «місто мертвих». Усього в некрополі зберігається дев’яносто п’ять споруд. Ці пам’ятки історії, що відносяться до XIV – XIX століть, мають велике значення для вивчення далекого минулого осетинського народу, його історії, побуту та мистецтва.

Сумні пейзажі з зображенням висохлого Аральського моря застерігають людей від екологічних катастроф, пов’язаних з їх бездумною діяльністю.
Серія творів, присвячених Киргизстану та Таджикистану, розповідає про чарівну, хоч і посушливу, природу цих гірських, родючих місцин, про звабливу красу багатоводних озер: Куракуль, Іскандураль та Іссик – Куль. Тут, в далекому селищі Чашмасар, автор зафіксував тендітну маленьку дівчинку в яскравому національному вбранні, з традиційними кісками, але в сучасних пластикових прикрасах, яка ніжним зацікавленим поглядом дивиться на глядача.

Зачаровує фоторозповідь про Афганістан, де не лише природа вабить красою стрімких, кам’янистих, прозорих річок, а й місцеві жителі завжди люб’язно запрошують на чай.

Ось дивовижна країна Китай, що належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала в себе велику кількість держав та культур. Скільки таємниць зберігають у собі тисячолітні дерева пустелі Такла – Макан. Вони й страхітливі, й загадкові водночас.

Після цього зовсім по - іншому сприймається сучасне місто Ланьчжоу з його архітектурою, що нагадує Радянський період. Багатофігурна жанрова сценка зображує життя вуличної харчевні й зацікавить східною кухнею та побутом простих людей.

Далі дорога поведе в Тибет до його історичної столиці - міста Лхаси (тибетською звучить дуже ніжно й лагідно – Ласа). Саме там можна довго милуватись архітектурною красою Палацу Потала, огорнутого безліччю міфів та легенд. З будь-якої точки міста видно цей храм, як символ столиці.

Знайомлячись з фоторепортажем Олександра Волощука, ми побачимо неповторну красу гірських краєвидів і озер Центральної Азії, звернемо увагу на обличчя мешканців східних країн, познайомимось з таємничою своєрідністю й неповторністю Тибету. Навіть така віртуальна подорож подарує безліч нових вражень і розширить інформативну базу глядача про природу, історію, культуру й традиції різних країн.

Ніна Бібік - завідуюча відділом науково-дослідної роботи Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана

ФОТОрепортаж Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії 10:14

Наразі відбувається перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів на виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

В районі окупованого рф білоруського аеродрому Зябровка лунали вибухи 10:11

В ніч з 10 на 11 серпня у районі білоруського аеродрому Зябровка пролунали вибухи.

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива 10:05

Прилуцька окружна прокуратура проводить системну роботу, спрямовану на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти.

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини? 10:04

Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій.

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині 09:59

Епідемічна ситуація на Чернігівщині зараз стабільна. Проте бойові дії, які тривали в області, та її тимчасова окупація — це несприятливі фактори, що збільшують ризики ураження інфекційними хворобами.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини