Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 05:08:59

Від Богдана до Івана не було гетьмана. ФОТОрепортаж

24.03.2014   07:32Агенцiя

20 березня 2014 р. на честь гетьмана Івана Мазепи та з нагоди 375-ї річниці від дня його народження, у заповіднику «Гетьманська столиця» був проведений науково-просвітницький захід “Від Богдана до Івана не було гетьмана”

на який були запрошені поважні гості, інтелігенція міста та журналісти. Урочиста подія проходила у палаці Кирила Розумовського. Митрофорний протоієрей Свято-Покровської церкви отець Роман перед початком заходу в каплиці палацу відслужив заупокійну літію за Гетьманом.

Науковий співробітник заповідника Наталія Цапко, презентувала виставку «Іван Мазепа-гетьман України». Представлені на виставці експонати - це роботи сучасних визначних художників України із колекції заповідника «Гетьманська столиця» та копії речей гетьмана. Виставка дає можливість глибше осмислити для себе непересічну постать Івана Мазепи та його вклад в державотворчі процеси України.

В цей день не обійшлося і без подарунків. Краєзнавець із м. Бахмач, Денис Сергієнко, передав заповіднику рукопис В. Бондаренка про пам'ятні міста Батурина та його околиць, що були надруковані у газеті “Радянське село” у 1970-1971 рр. На заході також прозвучали поетичні твори присвячені гетьману Івану Мазепі. Особливо проникливо звучали слова поета В. Сосюри  з поеми “Мазепа”. Теплі слова привітання до річниці від дня народження гетьмана Мазепи висловив член Чернігівського земляцтва у м. Києві, генерал козацьких військ України Олександр Костюк.


Центральною подією заходу стала презентація книги «Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві XX-XXIст.», яка побачила світ у видавництві «Темпора» наприкінці 2013 року. Кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу українськоїісторіографії іституту історіїУкраїни НАН України Ольга Ковалевська в своєму виступі розповіла, що книга репрезентує дослідження іконографії Івана Мазепи, здійснене на основі аналізу понад тисячі різноманітних зображень, що дозволило виявити достовірні портрети, автентичні зображення, створені за життя гетьмана, портрети, які спеціально були написані на початку XX ст. з метою формування позитивного образу цієї історичної постаті, як державного діяча, дипломата, мецената. У роботі також простежено яким чином сучасні українські мистці використовували іконографічні джерела та ідеї попередників для створення свого власного бачення образу цього історичного діяча. Праця побудована на матеріалах укладеного авторкою докладного ілюстрованого каталогу мистецьких творів XX – початку XXI ст.. А  виступ артистів камерного ансамблю православного Братства страстотерпців Бориса та Гліба  Національної музичної академії ім..Чайковського дозволив гостям поринути у світ мазепинського барокко.

ФОТО Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини