У Макошине відкрили пам’ятний знак Хоробору
Урочистості з нагоди 860-річчя заснування Макошине розпочалися з відкриття пам’ятного знаку Хоробору. Як відомо з історичних джерел, селище виникло на початку XVII століття там, де було стародавнє місто Хоробор, яке згадується вперше в літописі 1153 року.

У районі заводу «Сільгоспмаш» з’явилося поселення Городище, саме на тому місці і встановлено пам’ятний знак. Тут же посадили два кущі калини.
Далі урочистості продовжувалися біля обеліску Слави. Пошукова група школи на чолі з Михайлом Биндюком встановила імена ще десятьох жителів Макошине, які загинули смертю хоробрих на фронтах Великої Вітчизняної війни. Це – Федір Доля, Ігор Тадер, Іван Дмитренко, Михайло Дмитренко, Олексій Бусел, брати Борис, Кагус, Михайло, Семен Могилевські, Семен Ганзбург. Їхні імена викарбував на камені Ігор Кий.
Відкрити стелу випала честь ветеранам війни Тимофію Чернишу, Григорію Петрусенку та Василю Ярині. Отець Олександр відслужив заупокійну службу, а всі присутні вшанували убієнних хвилиною мовчання. До обеліска Слави учні поклали калинову гірлянду, гості свята – квіти, а потім пролунав військовий салют. На урочистостях були згадані поіменно усі 613 прізвищ макошинців, які не повернулися з Великої Вітчизняної.
У Будинку культури, де продовжилося святкування, присутні переглянули документальний фільм «Моє рідне Макошине». До речі, це була лише перша частина кінострічки, у якій відображено історичний шлях селища від появи Хоробору і до 1945 року. Матеріали до фільму збирали учні, жителі Макошине під керівництвом учителя Людмили Леонтієвої. А операторську зйомку і монтаж зробив Іван Шульга.
Голова районної ради Володимир Невжинський, начальник управління пенітенціарної служби в Чернігівській області Олександр Доробалюк, депутат обласної ради Петро Хомрач, заступник директора «Олстас-льон» Сергій Оліфіренко, міський голова Федір Фесюн та інші гості свята поділилися враженнями від перегляду фільму, привітали макошинців з ювілеєм селища, вручили пам’ятні сувеніри.
Голова районної ради Володимир Невжинський і селищний голова Валерій Кравцов нагородили найактивніших жителів селища почесними грамотами і подяками.
Макошинці впевнені, що з’явиться і друга частина кінострічки – про відбудову селища після війни і подальше становлення населеного пункту і його людей.
Цього пам’ятного дня макошинці святкували ще одну подію – 70-річчя визволення селища від фашистських загарбників. Було пошановано ветеранів.
Значна частина святкового концерту була присвячена темі Великої Вітчизняної. Як і завжди, своє мистецтво продемонстрували циркачі, вокалісти, солісти і танцюристи місцевого Будинку культури.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.