Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:51:23

Чернігівські видання представлено на столичній виставці до Дня знань

03.09.2013   08:14

З 29 серпня по 1 вересня під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України у Києві тривала чергова щорічна книжкова виставка-ярмарок до Дня знань.

В Українському домі була представлена продукція близько 70 видавництв з усієї України. Відвідувачі виставки мали змогу побувати на презентаціях літературних новинок та автограф-сесіях, безпосередньо поспілкуватися з авторами та представниками видавництв, а також придбати літературу за цінами виробника. Окремим стендом на виставці було представлено книги Чернігівської області.

“Ця виставка – найкращий вклад в майбутнє наших дітей, бо книжка – це головна дійова особа в житті кожної людини”, – зауважила під час церемонії відкриття начальник відділу книгорозповсюдження та виставок Держкомтелерадіо України Тетяна Демченко.

Головною подією першого дня ярмарку стала презентація збірки “Казки, що виховують: класика для дітей” в рамках соціального проекту на підтримку маленьких пацієнтів відділення токсикології та інтенсивної еферентної терапії Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”.

“Мета нашого соціального проекту – через книгу надати реальну допомогу у лікуванні дітей. У цій книзі дуже багато ілюстрацій, які зробили юні художники – пацієнти відділення токсикології”, – зазначив організатор проекту Андрій Шипко. Саме цим дітям і було передано перші примірники книги.

Під час ярмарки відбувся благодійний аукціон дитячих малюнків, представлених у збірці, а також тривав збір коштів для допомоги у лікуванні дітей.

Ще одним благодійним проектом виставки стала традиційна акція збору книжок для дитячих будинків-інтернатів “Придбай книжку – подаруй свято дітям, позбавленим батьківської турботи”.

Насичена програма виставки, яскраві майстер-класи та широкий вибір пропонованої літератури зробили захід цікавим як для дітей, так і для дорослих відвідувачів.

Чималу увагу гостей виставки привертав і стенд “Книги Чернігівщини”, організований Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації. На стенді були представлені як книги, видані протягом останніх років за кошти обласного бюджету в рамках програм підтримки книговидавничої діяльності, так і власна продукція провідних видавництв області.

У роботі стенду також взяли участь чернігівські дитячі письменниці Тетяна Пакалюк, Алла Сокол та лауреатка “Корнійчуковської премії” Маргарита Бордонос, які особисто презентували свої книги, спілкувалися з дітьми, їх батьками, дідусями та бабусями. “Дуже ефективний спосіб зацікавити дитину книгою – це безпосереднє спілкування авторів з дітьми. І це відбувається ось на таких виставках, форумах”, – зазначила Тетяна Пакалюк.

Маленькі читачі Аня і Даня під враженням від зустрічі з автором пообіцяли написати відгуки на прочитані книжки та надіслати їх “для пані Тетяни”.

Цікаво, що більше за всіх дитячих книжок купують, як зауважила Маргарита Бордонос, бабусі. “Бабусі – ще з того покоління, яке виросло на книжках, яке читає з дитинства й до сих пір і книгу вважає своїм другом по сьогодні”, – підтримала її Тетяна Пакалюк.

Великою популярністю серед старших відвідувачів користувалися чернігівські наукові, історичні та краєзнавчі видання, зокрема – “Зображення гетьмана І. Мазепи”, “Георгій Вороний: погляд у майбутнє”, збірка документів і матеріалів “Чернігівській губернії – 210 років”, фотоальбом “Чернігово-Сіверська земля”.

Цікавість до виданих в області книг виявляють не лише українці. Низку видань, у тому числі збірку документів “Спалені села і селища Чернігівщини в 1941–1943 роках: злочини проти цивільного населення”, видану на виконання Указу Президента України Віктора Януковича “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії”, було передано для німецької організації “Kubon & Sagner GmbH”, яка займається комплектуванням фондів провідних бібліотек світу.

Чернігівська область була гідно представлена на виставці і поза межами обласного стенду. Так, на експозиції державного підприємства “Національне газетно-журнальне видавництво” відвідувачі могли ознайомитися з журналом “Пам’ятки України: історія та культура”, липневий номер якого присвячений місту Ніжину. Випуск з дванадцятьма статтями про ніжинські пам’ятки та історичні місця був підготований редакцією журналу спільно з Ніжинським краєзнавчим музеєм ім. І. Г. Спаського.

Чернігівська делегація активно підтримала благодійні проекти, що реалізувались під час виставки.

Представники Департаменту долучилися до збору коштів на лікування пацієнтів відділення токсикології та інтенсивної еферентної терапії НДСЛ “ОХМАТДИТ”, а також передали добірку книг чернігівських авторів для вихованців Кобеляцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що у Полтавській області. Власні книги з автографами надали для інтернату і письменниці Маргарита Бордонос, Тетяна Пакалюк та Алла Сокол.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.