У Батурині домовилися про співпрацю
Український інститут національної пам’яті та заповідник “Гетьманська столиця” підписали угоду про співпрацю

16 серпня 2013 р. у м. Батурин Бахмацького району Чернігівської області директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук Валерій Солдатенко та генеральний директор Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця” Наталія Реброва підписали угоду про співпрацю. Акт підписання було проведено у залі відтвореного “Гетьманського будинку” на території Цитаделі у заповіднику.
Мета угоди – організація співпраці з питань популяризації культурного та історичного надбання українського народу, проведення наукової та науково-просвітницької роботи: участь у розробці спільних наукових тем, програм і проектів; підготовка, рецензування та видання спільних наукових, науково-практичних, науково-методичних і науково-просвітницьких видань; організація та проведення спільних наукових і науково-практичних семінарів, круглих столів, конференцій; створення можливостей для проходження наукових стажувань і підвищення кваліфікації наукових співробітників та аспірантів; організація і проведення спільної науково-просвітницької та інформаційної роботи, зокрема проведення виставок, екскурсій, прес-конференцій; обмін науковими і науково-методичними виданнями та інформацією.
Валерій Солдатенко передав заповіднику видання Українського інституту національної пам’яті: енциклопедію українського козацької генеалогії “Козацька старшина Гетьманщини” та двохтомну монографію “Українське козацтво в національній пам’яті. Чернігівський полк” заступника директора Інституту, доктора історичних наук Володимира Кривошеї, книги “Запорозька Січ і українське козацтво: збірник наукових праць” та “Переяслав 1654 р.” Упорядники останньої наукової праці – Володимир Кривошея, Сергій Горобець та Борис Вакка.
Генеральний директор Національного історико-культурного заповідника Наталія Реброва познайомила директора Українського інституту національної пам’яті з об’єктами та експозиціями “Гетьманської столиці”, розповіла про її досягнення, перспективи та проблеми.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.