У Батурині домовилися про співпрацю
Український інститут національної пам’яті та заповідник “Гетьманська столиця” підписали угоду про співпрацю

16 серпня 2013 р. у м. Батурин Бахмацького району Чернігівської області директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук Валерій Солдатенко та генеральний директор Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця” Наталія Реброва підписали угоду про співпрацю. Акт підписання було проведено у залі відтвореного “Гетьманського будинку” на території Цитаделі у заповіднику.
Мета угоди – організація співпраці з питань популяризації культурного та історичного надбання українського народу, проведення наукової та науково-просвітницької роботи: участь у розробці спільних наукових тем, програм і проектів; підготовка, рецензування та видання спільних наукових, науково-практичних, науково-методичних і науково-просвітницьких видань; організація та проведення спільних наукових і науково-практичних семінарів, круглих столів, конференцій; створення можливостей для проходження наукових стажувань і підвищення кваліфікації наукових співробітників та аспірантів; організація і проведення спільної науково-просвітницької та інформаційної роботи, зокрема проведення виставок, екскурсій, прес-конференцій; обмін науковими і науково-методичними виданнями та інформацією.
Валерій Солдатенко передав заповіднику видання Українського інституту національної пам’яті: енциклопедію українського козацької генеалогії “Козацька старшина Гетьманщини” та двохтомну монографію “Українське козацтво в національній пам’яті. Чернігівський полк” заступника директора Інституту, доктора історичних наук Володимира Кривошеї, книги “Запорозька Січ і українське козацтво: збірник наукових праць” та “Переяслав 1654 р.” Упорядники останньої наукової праці – Володимир Кривошея, Сергій Горобець та Борис Вакка.
Генеральний директор Національного історико-культурного заповідника Наталія Реброва познайомила директора Українського інституту національної пам’яті з об’єктами та експозиціями “Гетьманської столиці”, розповіла про її досягнення, перспективи та проблеми.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.