“Відкрий Україну через позитив”
18 липня в дискусійному клубі “Експертна думка” відбулася прес-конференція організаторів проекту “Відкрий Україну через позитив”.

Імідж міста, регіону та країни в цілому, залежить не від влади, а, насамперед, від того, що про нього говорять його (її) мешканці або громадяни. Зміст та характер думок, розмов, відгуків та коментарів залежить від того, якою інформацією про місто, регіон (країну) вони володіють: якщо лише негативною, то таким чином і будуть сприймати його (її) інші люди; якщо ж інформація буде позитивною (сбалансованою та об’єктивною), то відповідною буде і реакція.
З цих міркувань та з метою відродити та підтримувати в українцях національну свідомість, повагу та гордість за своє місце народження (проживання) та своїх співвітчизників була започаткована Всеукраїнська громадська ініціатива “Відкрий Україну через позитив”.
Проект стартував 30 березня 2012 року. Його мета – сприяти формуванню позитивного іміджу України та підтримці в українцях почуття національної гордості за свою країну і співвітчизників.
За рік свого існування були:
– створені рубрики позитивних новин у друкованому виданні жіночого журналу “Счастливая” (Харків); в англомовній газеті KyivPost (он-лайн) та на Всеукраїнському інформаційному агентстві “Regionews”;
– встановлено партнерство з Посольством України в США щодо поширення позитивних новин (на сайті та сторінці в соціальній мережі Facebook посольства);
– проведена інформаційна кампанія під назвою “Тиждень гарних новин в Україні” (з 10 по 17 березня) та інформаційна кампанія до Дня захисту дітей (з 27 травня по 1 червня) під назвою “Всеукраїнський тиждень новин про маленьких українців”;
– 8 червня 2013 року в соціальній мережі Фейсбук була створена сторінка “Смакує в Україні” – гід по ресторанам України та українських закладах харчування у світі, гастрономічних заходах та традиціям української кухні, а також порадник для успішного розвитку ресторанно-кулінарної галузі в Україні (https://www.facebook.com/SmakueVUkraini);
– налагоджена співпраця з МЗС України;
– визначені та нагороджені дипломами 15 найактивніших учасників проекту;
– загальна кількість активних учасників в соц.мережах Вконтакте та Facebook разом складає більше шестисот осіб та постійно зростає;
– учасниками проекту є не лише українці, але й представники США, Англії, Швеції, Франції, Німеччини, Туреччини, Іраку, Ірландії, Росії, Бельгії, Чехії, Польщі, Мексики та Сальвадору.
Жанна Кобилінська – журналіст-фрілансер, громадський діяч, голова ГО “Чисте перо”, ініціатор ВГП “Відкрий Україну через позитив” – звернулась з проханням до чернігівських ЗМІ більше та активніше висвітлювати місцеві події, які мають невеликий масштаб чи резонанс, але несуть позитивну енергетику, культурну, естетичну чи інформативну цінність, є незвичайними, але від того не менш цікавими для мешканців та гостей Чернігова.
Про своє бажання максимально сприяти поширенню позитивної інформації про місто висловила Тетяна Коржинська – начальник відділу туризму Чернігівської міської ради.
Тетяна Бойко – директор АСК “Prime Media” – попрохала місцевих акул пера при написанні матеріалів замислюватися, на яку ще цільову аудиторію вони можуть вплинути (особливо у випадку, коли повідомлення носить негативний характер) аби мати шанс бути почутими, і при цьому не нашкодити іміджу міста та його туристичному потенціалу. Адже люди схильні оцінювати дійсність, яка мало знайома і не завжди може бути пізнана особисто, через відгуки, оцінки чи враження інших людей, і ця оцінка носить зазвичай емоційний, а не раціональний характер.
Дійсно, багато поганого трапляється в сучасному світі, та завдання ЗМІ полягає в тому, щоб, незважаючи на негатив, вміти помічати позитивні події і доносити інформацію про них до людей, аби в чернігівці гордилися своїм містом, а гості ще не раз прагнули повернутися сюди.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).