Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 19:28:44

Сергій Леп’явко та його "Чернігів. Історія міста" отримали міжнародну премію ім.Володимира Винниченка

09.07.2013   15:18Агенцiя

3 липня ц.р. в Українському фонді культури відбулись урочистості з нагоди вручення міжнародної премії імені Володимира Винниченка

Відкриваючи захід Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, голова УФК Борис Олійник зазначив, що Премія була заснована Українським фондом культури ще 1990 року. Премія присуджується щорічно вітчизняним і зарубіжним діячам літератури й мистецтва та доброчинцям за вагомі творчі досягнення в літературі, мистецтві та за добродійницьку діяльність, спрямовану на відродження й розвиток національної культури. За роки існування Премії її лауреатами стали понад сімдесят осіб. У рік заснування Премії нею були відзначені письменник Микола Руденко та літературознавець Григорій Костюк (м. Вашингтон, США). Серед удостоєних Премії: Іван Чендей (лауреат Шевченківської премії 1994 року), Віталій Коваль, Володимир Бровченко, Леонід Череватенко (лауреат Шевченківської премії 2002 року), Євген Товстуха, Віктор Гаман, Надія Орлова, Юрій Богуцький, Володимир Біленко, Валерій Солдатенков, Сергій Гальченко, Дмитро Іванов (лауреат Шевченківської премії 2010 року), Леонід Горлач (Коваленко) (лауреат Шевченківської премії 2013 року), Анатолій Кульчицький, Дмитро Будков, Микола Шелест, Віктор Гуцал (лауреат Шевченківської премії 1992 року), Людмила і Степан Джуси та інші. Зарубіжні діячі: Петро Кравчук, Леонід Молодожанин, Юрій Москаль (Канада), Михайло Ковач, Гойко Дапчевич (Югославія), Сафаді Салім (Сирія), Доміно Збігнев (Польща), Володимир Луців (Великобританія), Борис Ямінський (Австрія), Роман Смик (США) та інші.

Нинішнього року правлінням УФК було прийнято рішення присудити міжнародну премію імені Володимира Винниченка:
- Курінній-Берцик Ілоні Федорівні (м. Чита, Російська Федерація) журналістці за книгу «Что же мне так больно и так трудно»;
- Жадьку Віктору Олексійовичу публіцисту, прозаїку, краєзнавцю за книгу «Іду за Шевченком» та «Черкащина. Універсальна енциклопедія»;
- Леп’явці Сергію Анатолійовичу історику, краєзнавцю за книгу «Чернігів. Історія міста»;
- Марчуку Анатолію Петровичу художнику, доброчинцю за створення Макарівської картинної галереї, спорудження пам’ятників на Київщині: Святителю Димитрію Ростовському, письменникам Володимиру Малику, Миколі Олійнику, Петру Сиченку;
- Славинському Миколі Борисовичу за художньо-документальну оповідь «Євген Товстуха: двадцять тисяч секретів», поетичні збірки «Зупини мене, Господи», «Срібне диво», «Зачароване коло кохання», «Тайнопис миті», «Світова вдова» та за вагомий внесок у розвиток національного книговидання;
- Стадниченку Володимиру Яковичу публіцисту, журналісту, культурологу за публіцистичну книгу «Садівник щастя», що вийшла під девізом «Сковорода, як дзеркало України».

Нагадаємо, що минулого року лауреатами міжнародної премії імені Володимира Винниченка стали відомий український філолог, професор Василь Яременко, а також знаний в Україні підприємець, меценат Володимир Лазоренко.

Останні новини Чернігівщини

Виплати допомоги по вагітності та пологах нараховано 219 працюючим жінкам Чернігівщини

Виплати допомоги по вагітності та пологах нараховано 219 працюючим жінкам Чернігівщини 17:57

Протягом липня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області прийняло до оплати заяви-розрахунки для фінансування допомоги по вагітності та пологах на суму 6,5 млн грн.

За позовом прокуратури з особи стягнуто 200 тисяч гривень збитків, завданих незаконною порубкою дерев

За позовом прокуратури з особи стягнуто 200 тисяч гривень збитків, завданих незаконною порубкою дерев 17:39

Чернігівський апеляційний суд за участі прокуратури залишив без змін рішення Коропського районного суду області. У задоволенні апеляційної скарги фізичної особи, в якій ставилося питання про скасування рішення суду першої інстанції, суд відмовив.

Поліція передала до суду провадження про організовану групу наркозакладчиків

Поліція передала до суду провадження про організовану групу наркозакладчиків 17:27

Слідчі Головного управління Національної поліції в Чернігівській області склали обвинувальний акт стосовно організованої групи, що продавала наркотики безконтактним шляхом на території регіону, та направили його до суду.

Чернігівський район: внаслідок розряду блискавки сталося загоряння житлового будинку

Чернігівський район: внаслідок розряду блискавки сталося загоряння житлового будинку 17:24

10 серпня о 12:42 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу двоповерхового житлового будинку, що у с. Кобилянка Чернігівського району.

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.