Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 12:08:53

Ілюстрована історія Чернігова

25.06.2013   08:14Агенцiя

“Ілюстрована історія Чернігова” – під такою назвою побачила світ нова книга відомого науковця, доктора історичних наук, професора Сергія Лепявка.

Видання підготовлено за сприяння Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, громадської організації “Сіверський інститут регіональних досліджень”, Українського інституту національної пам’яті, Чернігівського обласного історичного музею ім. Василя Тарновського, за підтримки Благодійного фонду ім. двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого та Фонду Олександра Соколова “Майбутнє Чернігова”.

Допомогу в підготовці нової книги надав також Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”.

Автор назвав свою науково-популярну працю альбомом ілюстрацій з історії Чернігова. У передмові він підкреслив, що Чернігів є одним із найдавніших міст України та Східної Європи. Його писемна історія налічує понад 1100 років. За довгі сторіччя місто було спочатку столицею великого князівства, потім – центром воєводства у складі Речі Посполитої, козацького полку Гетьманської держави, губернії у складі Російської імперії, області в радянські часи, осередком монументального зодчества, культури, освіти і новітніх для своїх часів технологій.

Книга складається з 7 розділів у хронологічному порядку: столиця князівства, козацька доба, центр губернії, радянське місто, Чернігів сучасний. У виданні є також і список літератури.

У книзі представлено понад 800 ілюстрацій, 600 із яких друкується вперше. Вони дають читачеві змогу краще уявити минуле древнього міста, а науково-популярний стиль тексту українською, англійською та російською мовами робить сприйняття інформації легким та цікавим.

Рецензенти видання: перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук Володимир Кривошея та ректор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, доктор політичних наук, професор Олександр Бойко.

Книга надрукована в Києві видавництвом “Стилос”, призначена для широкого кола шанувальників історії.

http://naiz1.pp.net.ua/news/iljustrovana_istorija_chernigova/2013-06-19-1587
 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.