Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:22:42

Графіті: засіб самовираження чи хуліганство?

07.06.2013   14:41Агенцiя

Підтримка презентабельного зовнішнього вигляду фасадів чернігівських будинків і боротьба з появленням на них малюнків-графіті або написів стала темою наради у першого заступника міського голови Сергія Андроса.

“Графіті та різноманітні надписи стали для Чернігова суттєвою проблемою, отже необхідно розробити більш радикальний підхід до її вирішення. Ці надписи порушують естетику і псують історично-архітектурну привабливість нашого міста”, – наголосив С. Андрос.

Культурне життя міста – різноманітне явище, значною частиною якого є самодіяльна культура: вуличні музиканти, скейтери, художники та ін. Звичайно, серед них існує й таке масове та неоднозначне явище, як графіті. Графіті як вид вуличного мистецтва сьогодні – одна з найпопулярніших форм художнього самовираження у всьому світі. Це показник міської культури й образу життя його жителів.

Не є виключенням й наш древній Чернігів. Побачити такі розписи можна на стінах будинків, ліфтів, на гаражах, парканах. Це й майстерно виконані малюнки – справжні шедеври, і примітивні, потворні написи.

Під час наради відзначено, що у більшості країн світу нанесення графіті на чиюсь власність без дозволу на це власника вважається вандалізмом і карається законом. Графіті не переслідується законом лише у тому разі, якщо створення малюнків попередньо оговорено з міською владою або власниками будівель. Всі інші випадки розцінюються як хуліганство та вандалізм.

Боротьбу з цим “стихійним лихом” доводиться вести всіма можливими засобами, зокрема: посилення штрафів, примусові роботи по змиванню свого “мистецтва”, профілактичні бесіди, залучення громадськості – волонтерів молодіжного руху або місцевих жителів, які можуть повідомити правоохоронні органи про подібні правопорушення та ін.

За інформацією правоохоронних органів у Чернігові цього року залучено до відповідальності 9 осіб – графітчиків, складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення, декілька осіб оштрафовані на суму від 300 до 500 грн. Найбільша сума штрафу за вуличні розмальовування, за словами представника міського відділу міліції, може сягати 1360 грн., а якщо ці правопорушники не досягли повноліття, притягаються до адміністративної відповідальності їх батьки.

Перший заступник міського голови Сергій Андрос доручив представникам структурних підрозділів міської ради вивчити питання щодо надання можливості чернігівським майстрам-графітчикам легально показати свою майстерність на визначених об’єктах у місті, адже одним з найбільш ефективних засобів боротьби з подібним хуліганством на сьогоднішній день є виділення легальних об’єктів для графіті. Проте, це не виключатиме посилення боротьби з цим негативним явищем з боку контролюючих органів.

Крім того, на його думку, необхідно спрямувати комплексну, системну діяльність органів міської влади на формування у молодого покоління громадської свідомості. Одне з чільних місць належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідного міста.


Довідково:

Професійні спрейєри розробили свій кодекс: не малювати на стінах будівель, які є пам’ятками культури, на житлових будинках без дозволу власників, у жодному разі не розмальовувати надгробки і меморіальні стіни, автомобілі та ін. Однак, такої законослухняності дотримуються не всі спрейєри, тож вуличний розпис здобув дурну славу.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.