Триває робота над зйомками народного фільму “Крути: честь і кров”
У березні на черговій нараді творців кінострічки “Крути: честь і кров” було підбито підсумки конкурсу сценарних заявок і проведено організаційну зустріч із авторами трьох найкращих синопсисів.

«Ми щиро вдячні усім за подані заявки та бажання долучитися до створення повнометражного народного фільму про передісторію подій на станції Крути, героїчний бій та його наслідки. Переглядаючи заявки, я вкотре переконався, що ми взялися за реалізацію дуже потрібного суспільству проекта. Тому і відповідальність на команді фільму і зокрема сценаристах лежить теж надзвичайно велика», — розпочав продюсер Василь Мартюк.
«Загалом надійшло понад двадцять листів від сценаристів. Вони пропонували для розгляду експертної ради свої варіанти синопсисів та манери викладу діалогів персонажів. Також дехто подавав просто ідеї, деталізовані фрагменти чи концептуальне бачення картини. Після тривалого аналізу та обговорення ми дійшли згоди і затвердили на посадах сценаристів фільму трьох осіб, яких і запросили на цю зустріч — Анну Смірнову, Івана Борисюка та Леся Якимчука, – констатував режисер Олесь Юсипчук. – Їм буде надано також пропозиції інших конкурсантів і при потребі вони зможуть залучити до роботи їх також. Адже як не як фільм має статус «народного».
На зустрічі були присутні історики за фахом Юрій Юзич та Микола Бігус, які висловлювалися з приводу відповідності творчого задуму продюсера, режисера і сценаристів до подій, що навічно закарбувалися у історичній дійсності українського народу. Вони детально розповіли про передісторію подій та настрої що панували в суспільстві на той час. Також було обговорено концептуальне бачення історика Ярослава Файзуліна, що спеціалізується на даному періоді та здійснюватиме історичний супровід роботи над фільмом.
Важливим є розуміння того, що історики та сценаристи вкладають у фільм не оспівування чергової поразки українців, не квиління про нескінченні поневіряння знедоленої нації, а прагнуть показати звитягу і силу нездоланного духу молоді, чий подвиг повинен озватися у гарячих серцях нового покоління.
Спільними зусиллями, після підбиття підсумків зустрічі, колектив вибудував приблизну сюжетну фабулу, узгодив графік роботи та організаційні питання. Готовий рукопис сценарію заплановано здати до початку літа. Після чого розпочнеться підготовчий період, пробні зйомки, PR та фандрайзинґова кампанія. Детальний план зараз розробляється командою і буде незабаром опубліковано для широкого загалу.
Більше деталей про те як можна долучитися та допомогти проекту читайте на сайті - http://kruty.hurtom.com/
Скринька для пропозицій - kruty2014@gmail.com
Олекса Мельник,
журналіст народного фільму «Крути: честь і кров»
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.