Презентація братнього культурно-просвітницького закладу
У Чернігівському художньому музеї відбулася презентація, можна сказати, братнього культурно-просвітницького закладу – музейно-історичного комплексу в Старому Білоусі.

А оскільки Старобілоуський комплекс гуртує навколо себе однодумців – діячів науки і мистецтва, то паралельно в художньому музеї відкрилася виставка гравюр видатного художника Георгія Малакова (родина Малакових якраз належить до цього кола однодумців).
Старобілоуський музейно-історичний комплекс відкрився як юридична особа торік, але фактично працює з 2008-го на місці садиби дворян Березовських. Музей цікавий тим, що зберігся будинок родини Березовських – у радянські часи тут була школа. Теперішній музей організували прямі нащадки колишніх власників садиби, сюди вже навідуються екскурсії – безкоштовні, проводяться краєзнавчі історичні конференції. Нащадок Березовських Олена Малишко є самодіяльним композитором, тому тут влаштовуються ще й регулярні музичні вечори. Невипадково й на презентації Старобілоуського комплексу в Чернігівському художньому музеї велика увага була приділена музиці. За участь у роботі музею-садиби кілька соратників закладу нагороджені відзнаками облдержадміністрації.
У Старобілоуських історичних читаннях постійно беруть участь митці й науковці з багатьох міст України, зокрема, родина Малакових. Подружжя й цього разу приїхало до Чернігова для презентації в художньому музеї виставки свого родича Георгія Малакова. Це заслужений художник України, майстер ліногравюри. Він вже пішов з життя, але його твори, сподіваємося, переживуть багато поколінь, адже між іншим мають і історичну цінність: Георгій Малаков відобразив на своїх гравюрах, наприклад, історію Києва, в тому числі часів війни. Улюбленою ж його темою було середньовіччя. От і ця виставка складається з ілюстрацій до книги новел італійського письменника Джованні Боккаччо «Декамерон». Якраз у цьому році виповнюється 700 років від дня народження Боккаччо, а художнику Георгію Малакову виповнилося б 85. Брат Дмитро подарував художньому музею одну з робіт Георгія – ілюстрацію до поеми Лесі Українки «Роберт Брюс – король шотландський».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.