Презентація братнього культурно-просвітницького закладу
У Чернігівському художньому музеї відбулася презентація, можна сказати, братнього культурно-просвітницького закладу – музейно-історичного комплексу в Старому Білоусі.

А оскільки Старобілоуський комплекс гуртує навколо себе однодумців – діячів науки і мистецтва, то паралельно в художньому музеї відкрилася виставка гравюр видатного художника Георгія Малакова (родина Малакових якраз належить до цього кола однодумців).
Старобілоуський музейно-історичний комплекс відкрився як юридична особа торік, але фактично працює з 2008-го на місці садиби дворян Березовських. Музей цікавий тим, що зберігся будинок родини Березовських – у радянські часи тут була школа. Теперішній музей організували прямі нащадки колишніх власників садиби, сюди вже навідуються екскурсії – безкоштовні, проводяться краєзнавчі історичні конференції. Нащадок Березовських Олена Малишко є самодіяльним композитором, тому тут влаштовуються ще й регулярні музичні вечори. Невипадково й на презентації Старобілоуського комплексу в Чернігівському художньому музеї велика увага була приділена музиці. За участь у роботі музею-садиби кілька соратників закладу нагороджені відзнаками облдержадміністрації.
У Старобілоуських історичних читаннях постійно беруть участь митці й науковці з багатьох міст України, зокрема, родина Малакових. Подружжя й цього разу приїхало до Чернігова для презентації в художньому музеї виставки свого родича Георгія Малакова. Це заслужений художник України, майстер ліногравюри. Він вже пішов з життя, але його твори, сподіваємося, переживуть багато поколінь, адже між іншим мають і історичну цінність: Георгій Малаков відобразив на своїх гравюрах, наприклад, історію Києва, в тому числі часів війни. Улюбленою ж його темою було середньовіччя. От і ця виставка складається з ілюстрацій до книги новел італійського письменника Джованні Боккаччо «Декамерон». Якраз у цьому році виповнюється 700 років від дня народження Боккаччо, а художнику Георгію Малакову виповнилося б 85. Брат Дмитро подарував художньому музею одну з робіт Георгія – ілюстрацію до поеми Лесі Українки «Роберт Брюс – король шотландський».
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.