Чернігівець, який здавав ворогу місця розміщення Сил оборони України постане перед судом
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 44-річного жителя міста Чернігова за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
За даними слідства, наприкінці лютого 2024 року співробітники спецслужби держави-агресора завербували чернігівця під час спілкування в месенджері Telegram. На виконання поставлених завдань чоловік проводив розвідку та збирав відомості щодо переміщення, місця дислокації Збройних Сил України на території міста Чернігова та Чернігівської області. Також він інформував ворога про розміщення об’єктів військово-промислового комплексу України, додаючи відповідні знімки екрану мобільного телефону.
Зібрані дані обвинувачений надсилав через месенджер Telegram разом із позначками на скріншотах «Google Maps».
Під час обшуку за місцем проживання чоловіка виявлено та вилучено мобільний телефон з доказами протиправної діяльності.
За вчинене обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювалося Управлінням СБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.