Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 22:40:50

На шляху до вдосконалення соцпослуг: досягнення та перспективи Чернігівщини від участі у проєкті Програми розвитку ООН

15.05.2024   14:28Агенцiя

Його результати, а зокрема позитивні зміни у розвитку соцпослуг в громадах Чернігівщини, обговорили сьогодні на регіональній конференції в обласному центрі.

«Удосконалення системи соціальної роботи та надання соціальних послуг в 6 цільових областях проєкту шляхом проведення аналізу стану організації та надання соціальних послуг у територіальних громадах цих регіонів, ідентифікації надавачів та визначення потреб задля цифровізації процесів» – саме таку назву має ініціатива, реалізована в громадах області ГО «Ліга соціальних працівників України» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН.

Чому регіон як ніколи потребує удосконалення у системі соціальної роботи, розповіла Валентина Лугова, директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА.

    «Чернігівщина – прикордонна. Населені пункти, розташовані в близькості до ворога, знаходяться під постійними обстрілами. Відтак і кількість людей, які потребують соціальної підтримки, збільшується: діти, ветерани війни, сім’ї загиблих, особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи тощо. Необхідно, до того ж, і розширювати перелік послуг, бо на це є попит. Приміром, соціально-психологічна реабілітація, соціальне відновлення ветерана та інші послуги», – наголосила спікерка.

За словами Наталії Красківської, спеціалістки ПРООН з мобілізації громад в області, участь у проєкті допомогла громадам покращити як якість надання соцпослуг, так і їхню доступність для людей на місцях.

Щоб визначити проблеми у сфері соціального захисту населення регіону та зрозуміти, у який спосіб потрібно їх вирішити, спочатку у межах проєкту було проведено кабінетне та соціологічне дослідження.

Детальніше про це розповіли Вікторія Галайдюк, експертка ПРООН, виконавчий директор ГО «Ліга соціальних працівників України», та Олексій Ганюков, завідувач відділу соціально-економічних досліджень ГО «Український інститут соціальних досліджень імені О. Яременка».

«Спочатку було побоювання, що громади не виявлять бажання нам допомагати, бо з огляду на сьогоднішні реалії у них (особливо в прикордонних) і так багато роботи. Але, коли розпочався проєкт, ми отримали велику підтримку від усіх його учасників. Ми здійснили аналіз сфери соцпослуг, щоб дізнатися, які потреби має кожна громада», – каже Вікторія Галайдюк.

Почали із демографічної ситуації в ТГ, щоб дізнатися, на які категорії населення потрібно орієнтувати соцпослуги. Також досліджували документи, на яких базується розвиток громади (плани, програми) тощо.

Досягти успіхів в результаті впровадження проєкту в області вдалося. Наприклад, вже розроблено Програму розвитку соціальних послуг на 2024-2026 роки, а тергромади розпочали роботу стосовно вдосконалення стратегічних документів розвитку ТГ.

Активізовано роботу зі створення в громадах власних надавачів послуг. Зокрема, центри надання соціальних послуг створені в Седнівській та Талалаївській громадах.

У Прилуцькій та Ніжинській ТГ працює «соціальне таксі».

В Коропській ТГ з березня цього року надається комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості. До участі в проєкті приєдналися ще 8 територіальних громад, які попередньо подали заявки на конкурс: Бахмацька, Борзнянська, Городнянська, Ніжинська, Корюківська, Чернігівська, Михайло–Коцюбинська, Добрянська.

Також, в Прилуцькій, Борзнянській та Сосницькій ТГ відкрито Спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

А в Михайло-Коцюбинській, Коропській та Ніжинській ТГ запрацювали Мобільні соціальні служби.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).