Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 06:55:02

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

02.05.2024   09:58Агенцiя

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа загинула та 1 особа постраждала.

МНС

МНС

 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

3 вибухи з  міномету біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух з  міномету 120 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з  міномету 120 мм біля н.п. Єліне Корюківського району.

5 вибухів з  міномету 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.

14 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

4 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.

8 вибухів зі ствольної артилерії  біля н.п. Гай Новгород-Сіверського району.

13 вибухів з  міномету 120 мм біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

4 вибухи  з FPV дронів на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Був пошкоджений вантажний автомобіль.

8 вибухів з  міномету 120 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

33 вибухи зі ствольної артилерії  біля н.п. Гай Новгород-Сіверського району.

1 вибух  скид боєприпасу з дрону біля н.п. Леонівка, Новгород-Сіверського району.

4 вибухи зі ствольної артилерії біля н.п. Клюси Корюківського району.

15 вибухів з міномету 82 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

Про інші втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 12 ЛЕП 10 кВ (з них 10 частково), 61 трансформаторна підстанція, 27 населених пунктів (з них 6 частково). Без електропостачання залишаються 1503 абонента.

Дорожньо-транспортні пригоди – 2:

- в м.Чернігові по вул. Гетьмана Полуботка об 11 год. 01травня водій  автомобіля "AUDI Q5" здійснив наїзд на пішохода, яка перебігала проїжджу частину дороги поза межами пішохідного переходу. Внаслідок пригоди пішохода госпіталізували до Чернігівської міської лікарні №3.

- в  смт Сосниця по вул. Чернігівській о 10 год. 01 травня водій автомобіля здійснив наїзд на велосипедиста, 1954 року народження. В результаті ДТП велосипедист отримав тілесні ушкодження, від яких помер по дорозі до лікарні.

Пожежі –7 :

пожежі в житловому секторі – 2:

- в с. Володькова Дівиця  Ніжинського району (Носівська ТГ) по вулиці Лісовій, 96 о 18 год. 58 хв. 01 травня сталася пожежа двоповерхового житлового будинку (9х10 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем пошкоджено стіни на площі 8 кв.м та майно. Причина пожежі встановлюється.

- в с. Підлісне Чернігівського району (Кіптівська ТГ) по вулиці Деркача, 17  в  00 год. 01 хв. 02 травня сталася пожежа  житлового будинку (6х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на всій площі, пошкоджено перекриття на площі 30 кв.м, стіни на площі 30 кв.м та майно. Причина пожежі – коротке замикання електромережі.

пожежі сухої трави та сміття – 5 пожеж на загальній площі- 2,53 га.

Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Інші повідомлення-1:

30 квітня близько 15 год. 30 хв. під час проведення земляних робіт біля с. Липів Ріг (Вертіївська ТГ) Ніжинського району було пошкоджено газопровід середнього тиску діаметром 160 мм. Станом на 16 год. 30 хв. 01 травня було проведено ремонтні роботи газопроводу, залишаються без газопостачання 340 абонентів в двох населених пунктах (с. Липів Ріг - 263 та с. Березанка - 77). Відновлювальні роботи заплановані на 02 травня.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 12 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 8 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 52841 ВНП).

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Через коливання рівнів води на річках області, порушене (ускладнене) транспортне сполучення з 19 населеними пунктами в окремих районах (Новгород-Сіверський - 4, Корюківський - 13, Ніжинський - 2), в 4 населених пунктах ускладнене транспортне сполучення з 68 домоволодіннями (Новгород-Сіверський - 1/21, Корюківський - 2/19, Чернігівський - 1/28).

р. Дніпро: с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району - перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, глибина до 48 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна

Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 70 м, рівень води до 92 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне);

Коропська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення ґрунтової дороги Короп-Лиса Гора (ділянка довжиною до 20 м, рівень води до 20 см), ускладнене транспортне сполучення з с. Лиса Гора;

с-ще Короп (Коропська ТГ) Новгород-Сіверського району - перелито  проїжджу частину вул. Лугова (ділянка довжиною до 5 м, глибина до 10 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано;

Сосницька ТГ Корюківського району - призупинене функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин (рух транспорту здійснюється через Новгород-Сіверський район);

Сосницька ТГ Корюківського району - через затоплення автодороги місцевого значення Сосниця-Шаповалівка (ділянка довжиною до 45 м, глибина до 50 см), порушене пряме транспортне сполучення з 6 населеними пунктами громади (с. Велике Устя, с. Долинське, с. Бутівка, с. Старобутівка, с. Бондарівка, с. Польове). Рух транспорту здійснюється через Ніжинський район;

с. Мале Устя (Сосницька ТГ) Корюківського району - перелито проїжджу частину вул. Лугова (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 50 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано;

с. Якличі (Сосницька ТГ) Корюківського району  - перелито  проїжджу частину вул. Придеснянська (ділянка довжиною до 15 м, глибина до 55 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано;

Менська ТГ Корюківського району - через затоплення ґрунтової дороги Остапівка - Овчарівка (ділянка довжиною до 10 м, глибина до 80 см), порушене транспортне сполучення з с. Овчарівка;

Менська ТГ Корюківського району - через затоплення під’їзних шляхів, порушене транспортне сполучення з с. Луки;

Менська ТГ Корюківського району - через затоплення ґрунтової дороги Остапівка-Куковицьке (ділянка довжиною до 10 м, глибина до 80 см), порушене транспортне сполучення з с. Куковицьке;

Комарівська ТГ Ніжинського району - ускладнене транспортне сполучення ґрунтовою дорогою з 2 населеними пунктами громади (с. Ворона, с. Березівка).

Спільно з органами місцевої влади в м. Новгород-Сіверський організовано роботу мобільного посту для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 15 особам (з початку робіт -  1190 особам, з яких 83 дитини). Загалом, через підтоплені ділянки перевезено 1679 осіб, з яких 131 дитина, доставлено  510 л питної води, 846 кг продуктів харчування та товарів першої необхідності.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

01 травня – 07 травня внаслідок продовження підвищення рівнів води на р. Дніпро в межах Чернігівської області, та ділянці р. Десна «Чернігів – Літки» і утримання рівнів на  високих позначках, триватиме:

- на р. Десна та її притоці р. Снов  затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Ніжинському районах (І рівень небезпеки – жовтий); у Корюківському, Чернігівському районах області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий);

- на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі  (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 14 мкр/год., Остер –12 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 01 травня по 20 годину 02 травня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північний 5-10 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 21-26º тепла. По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північний  5-10 м/с. Температура вночі  7-9º, вдень 23-25º тепла.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини