Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 листопада, 00:56:27

На Чернігівщині поліцейські викрили учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби

15.04.2024   16:37Агенцiя

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомили фігуранту про підозру, а суд взяв його під варту.

Слідчі поліції та оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області встановили, що 37-річний мешканець Чернігова вступив у злочинну змову зі службовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з іншої області. Діючи в їхніх інтересах, фігурант підшукував у Чернігові охочих платити гроші за ухилення від мобілізації.

За даними слідства в лютому нинішнього року до зловмисника звернувся саме такий громадянин. Він пообіцяв «замовнику» посприяти в отриманні довідки про визнання непридатним до військової служби, знятті його з військового обліку та подальшим безперешкодним перетином кордону. Цю послугу оцінив у 1 600 доларів: 1 300 – службовим особам з ТЦК та СП, а решту - 300 – собі за «роботу».

Поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу КОРД затримали зловмисника під час отримання ним 1 400 доларів неправомірної вигоди. На підставі достатньої доказової бази слідчі ГУНП в Чернігівській області повідомили зловмиснику про підозру:

у пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення нею дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України);

в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України).

13 квітня суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 діб, з правом внесення застави. Досудове розслідування триває. Проводяться подальші слідчі дії зі збору доказової бази для притягнення усіх причетних осіб до корупційної схеми.

Заходи з викриття проводилися спільно з представниками відділу внутрішньої та власної безпеки по 105 прикордонному загону Головного відділу внутрішньої та власної безпеки «Центр» Державної прикордонної служби. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернігівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини