«Лікар-дипломат» ошукав пенсіонерку: у Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у шахрайстві за схемою «ваш родич у біді»
Оперативники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції за підтримки кримінального аналізу обласної поліції встановили особу 28-річного зловмисника, причетного до шахрайських дій щодо 82-річної пенсіонерки з Чернігова.
До поліції звернулась літня чернігівка з повідомленням, що віддала незнайомцю 500 євро та 200 доларів США нібито на порятунок постраждалої доньки.
![]()
Перед цим жінці зателефонували з невідомого номера. Абонент назвався представником італійської дипломатичної установи. Псевдо-дипломат заявив, що донька потерпілої, яка саме перебуває в Італії, потрапила в ДТП і на операцію терміново необхідні кошти.
Схвильована літня жінка погодилася допомогти і назвала свою адресу. За 15 хвилин до неї прибув незнайомець, який тепер уже називав себе «лікарем». Потерпіла віддала йому всі заощадження.
Поліцейські встановили прикмети та можливий напрям руху шахрая. В ході проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці з’ясували особу підозрюваного – 28-річного молодика. Він зізнався у скоєному та надав правдиві свідчення.
Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Процесуальне керівництво у провадженні здійснює Чернігівська окружна прокуратура.
Досудове розслідування триває.
Поліцейські закликають громадян: будьте пильними й обережними при спілкуванні із незнайомцями, не поспішайте виконувати їхні умови і прохання, одразу телефонуйте своїм родичам або на спецлінію «102». Обов`язково розкажіть своїм близьким родичам (особливо старшому поколінню) про існування такого роду шахрайств, аби уберегти їх від зловмисників.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression