Житель Корюківського району постане перед судом за незаконну порубку дерев у ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Брецький»
Прокурорами Корюківської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 33-річного жителя Корюківської територіальної громади за фактами незаконної порубки дерев, вчиненій на території природно-заповідного фонду, що спричинило тяжкі наслідки, та таємному викраденні деревини, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 246, ч. 4 ст. 185 КК України).
За даними слідства, місцевий мешканець на початку червня 2022 року, перебуваючи на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Брецький», протиправно за допомогою ланцюгової пили здійснив незаконну порубку дерев породи вільха виду чорна та береза.
З метою встановлення наслідків завданих незаконною порубкою дерев, у ході досудового розслідування, призначено інженерно-екологічну експертизу, яку проведено експертами Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Експертизою встановлено, що незаконною порубкою дерев спричинено тяжкі наслідки навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення захисних лісових насаджень на суму понад 970 тис. грн.
Згодом обвинувачений здійснив крадіжку заздалегідь заготовленої третіми особами у лісовому масиві деревини породи вільха, виду чорна, яка по своєму класу якості являється дровами паливними, об’ємом 2,1 м³, вартістю 1,4 тис. грн, чим заподіяв матеріальну шкоду на вказану суму.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За інформацією Корюківської окружної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.