Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 червня, 18:10:38

Хто має право на безоплатне протезування?

12.02.2024   16:36Агенцiя

Війна триває і кількість людей, що потребують протезів, збільшується щодня. Хто може отримати протез державним коштом? Чи йдеться лише про військових? За що саме платить держава та яку вартість протеза може відшкодувати?

Насправді право на протезування державним коштом є не тільки у військових – кожен українець може отримати якісний протез за рахунок коштів державного бюджету:

    військовослужбовці та службовці правоохоронних органів, ветерани військової служби;
    постраждалі від війни цивільні громадяни;
    люди з інвалідністю, як отримали інвалідність не через бойові дії;
    діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату.

Військових забезпечують двома видами протезів: механічним і “електричним”.

Тож для якісного протезування не потрібно збирати кошти та їхати за кордон. Держава забезпечує протезом кожного, хто його потребує, – гроші на це кожного року передбачені у бюджеті. Покривається також технічне обслуговування та ремонт протеза.

Максимальна компенсація вартості протеза – 2 млн грн. Цих коштів достатньо, щоб забезпечити високі функціональні можливості протеза як рук, так і ніг.

Підприємство для протезування людина може обрати за власним бажанням. Перелік таких підприємств доступний за посиланням https://bit.ly/3SE1fXk.

Пам’ятайте, що протез потребує обслуговування та ремонту. Тому краще обирати протезне підприємство, яке розташоване найближче до місця проживання людини.

Департамент соціального захисту населення
Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29

Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.

«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38

Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.

Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16

У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.

Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44

Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.

Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13

У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини