У трьох громадах Чернігівської області розпочався новий проєкт у сфері медицини
У низці громад Чернігівської, Київської та Житомирської областей за підтримки USAID Ukraine стартувала ініціатива «“Відновлення доступу до медичних послуг” проєкту “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”». Її мета – стабілізація та відновлення доступу до медичних послуг постраждалого через війну населення.
Передбачається, що проєкт сприятиме зменшенню захворюваності та знизить ризик передчасної смертності. Водночас фахівці допоможуть підвищити рівень обізнаності жителів громад щодо психічного здоров’я, а також прав та способів запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству.
На Чернігівщині ініціатива впроваджується в Талалаївській, Срібнянській та Варвинській ТГ благодійною організацією “Чернігівська МЕРЕЖА” у співпраці з громадами та за підтримки ОВА.
Протягом 9 місяців, щотижня, здійснюватимуться виїзди мобільних медичних команд (кожного вівторка – у Варвинську громаду, кожної середи – в Талалаївську та щочетверга – в Срібнянську). Відтак, місцеві жителі зможуть отримати консультації сімейного лікаря, медичної сестри, психолога, соціального працівника, а згодом – і лікарів вторинної ланки.
23 січня мобільна медична команда здійснила перший виїзд у село Гнідинці Варвинської громади, 24 та 31 січня – в села Корінецьке та Красний Колядин Талалаївської ТГ.
Перші робочі тижні медичних команд показали, що місцевим жителям дуже потрібне спілкування, психологічна допомога, адже до медичних працівників зверталися люди різної вікової категорії, в тому числі й з підвищеною тривожністю та близькими до депресивних станами. Загалом під час перших візитів проконсультовано майже пів сотні людей.
«Серед найпоширеніших потреб – вимірювання артеріального тиску, перевірка рівня цукру у крові та психосоціальна підтримка. Також люди просили виписати рецепт на придбання ліків. Загалом маємо позитивні враження і будемо раді продовжувати працювати в цьому напрямку", – розповіли сімейні лікарі мобільної медичної команди Сергій Пільгун та Дмитро Журба.
Читати також: Організація «Pact» допоможе Чернігівській ОВА розширити функціонал інтерактивної карти «Швидкодопомога»
За повідомленням пресслужби проєкту «“Відновлення доступу
до медичних послуг” проєкту “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”»
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.

3 липня: цей день в Україні і світі 08:24
ДЕНЬ 1226 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1226 RUSSIAN AGRESSION
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.