Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 червня, 00:01:28

На Чернігівщині соціальною підтримкою забезпечені понад 69 тисяч ВПО

05.01.2024   13:55Агенцiя

Детально про соціальний захист та підтримку внутрішньо переміщених осіб на Чернігівщині говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Це питання знаходиться на постійному контролі керівництва області та безпосередньо Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА.

Нині в області понад 69 тисяч ВПО, з яких більше 27 тисяч – переселенці з інших областей. Для порівняння до початку повномасштабного вторгнення загальна кількість ВПО на Чернігівщині становила близько 7 тисяч.

    «Наразі є нестійка тенденція до зменшення їх кількості. Потроху люди повертаються  до своїх колишніх місць проживання або ж виїздять за кордон», – зауважив заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Дмитрій Козлов.

Та додав, що найактуальнішим для внутрішньо переміщених осіб залишається питання забезпечення тимчасовим житлом. Розпорядженням начальника ОВА у листопаді 2023 року було затверджено перелік місць тимчасового проживання Чернігівської області. До нього включено 9 таких місць, які мають 1428 ліжкомісць. Ще  511 – виділено у 8 гуртожитках освітніх закладів області. Зайнято ж у цих локаціях сукупно трохи більше 500 ліжкомісць.

Крім того, наприкінці минулого року в Чернігові на вулиці Дрозда  були відкриті тимчасові споруди як місця компактного поселення (загалом 112 квартир). Наразі прийнято рішення про виділення ордерів 101 сім’ї.

    «В області діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб. До її складу входять представники ВПО, громадських організацій та структурних підрозділів ОВА. Цей консультативно-дорадчий орган узагальнює проблематику даної категорії населення, а також співпрацює з міжнародними партнерами та донорами задля задоволення необхідних потреб», – зазначив спікер.

Важливим напрямом підтримки внутрішньо переміщених осіб є матеріальна допомога на проживання. За її призначенням з початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині звернулися понад 66 тисяч осіб, з них 3,5 тисячі – громадяни, житло яких було пошкоджене або зруйноване.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається відповідно до Постанови КМУ від 20 березня 2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Право на її отримання мають:

    особи, які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Перелік постійно оновлюється Мінреінтеграції;
    особи, житло яких було зруйноване або пошкоджене (непридатне до проживання) внаслідок військової агресії росії;
    діти, які народилися у внутрішньо переміщених осіб.

Розмір допомоги становить для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень, для інших – 2 тисячі гривень. Для її отримання уповноваженою особою сім’ї подається заява за встановленою формою на Управління соціального захисту населення через сільську, селищну раду або ЦНАП. Крім того, заяву можна подати через портал Дія.

Про соціальний захист внутрішньо переміщених осіб у Чернігівському районі розповіла начальниця Управління соціального захисту населення Чернігівської РВА Олена Лутченко.

За її словами, в районі зареєстровано понад 20 тисяч ВПО. Найбільше у Козелецькій, Березнянській, Михайло-Коцюбинській, Новобілоуській та Остерській громадах. Також на території Чернігівського району розташовано 8 модульних містечок, де проживає близько 400 осіб.

    «На виконання спільного доручення начальників Чернігівських районної та обласної військових адміністрацій Управлінням соціального захисту проводиться щотижневий моніторинг модульних містечок з метою вивчення та сприяння вирішенню проблемних питань», – зазначила спікерка.

Та додала, що при РВА створено Робочу групу щодо моніторингу місць тимчасового проживання ВПО. За результатами  проведених моніторингів балансоутримувачам були направлені звіти щодо усунення виявлених недоліків. На це вони мають пів року. Після чого будуть проведені повторні перевірки і прийняті відповідні рішення.

Значну підтримку у відновленні житла та встановленні модульних будинків внутрішньо переміщеним особам надають міжнародні партнери. Завдяки їх допомозі 117 сімей вже отримали модульні будинки на своїх присадибних ділянках.

Прокоментували спікери і ситуацію з модульним містечком «Новоселівка-3», яке наразі не заселено. За словами Дмитрія Козлова, містечко перебуває в резерві. За необхідності туди можуть бути переселені жителі прикордонних громад області.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Завдяки допомозі Латвії родини, що втратили житло, отримали ключі від модульних будинків у Чернігові 14:00

12 червня 2025 року на території модульного містечка у Чернігові відбулося урочисте вручення ключів від житлових будинків. Нові помешкання стали результатом міжнародної співпраці в межах Угоди між Міністерством економіки Латвійської Республіки та Чернігівською міською радою.

Перевірка використання коштів Ukraine Facility – пріоритет для держаудиторів Чернігівщини 12:38

11 червня 2025 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбулось обговорення результатів проведеної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Тупичівської сільської ради за період з 01.01.2021 по 31.03.2025 за участю начальника Управління Олександра Кондрашова та сільської голови Тупичіва Лариси Шовкової.

Чернігівські легкоатлети — серед призерів чемпіонату України 11:34

З 9 до 11 червня в Івано-Франківську відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2010–2011 рр.н.

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 11:32

Чернігівка Інна Ольховик вчиться на електрогазозварницю. Це одна із низки професій (а їх у переліку – 31), які можна обрати у межах експериментального проєкту, який віднедавна реалізує служба зайнятості з метою навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були недостатньо представлені.

Незаконно «утилізували» небезпечні відходи, забруднюючи землю – викрито працівників місцевого підприємства 11:29

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами забруднення земель відходами та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 364-1 КК України).