Подвійний ювілей Миколи Борща
75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.
У рідній концертній залі Чернігівського обласного філармонійного центру 10 грудня 2023 року митець зібрав чимало друзів та шанувальників, які прийшли привітати ювіляра — відомого хормейстера, педагога, співака з неповторною індивідуальною манерою виконання. Його внесок у розвиток національного музичного мистецтва вражає.
Уродженець села Заудайки, що на Ічнянщині, Микола Борщ вже в 15 років керував сільським духовим оркестром. Після навчання у музичному училищі та консерваторії багато викладав, працював з численними хорами в Києві та на Чернігівщині. Зрештою, вже 14-й рік він є головним хормейстером Капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру.
Концертна програма “Зорепадом летять роки” розпочалася з “Молитви за Україну” — авторського твору Миколи Борща на вірші Леоніда Отрюха у виконанні настоятеля храму Святої Катерини у Чернігові отця Романа Кіника.
Після пісні-молитви ювіляра привітав Єпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Антоній Фірлей. Владика оголосив рішення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про нагородження Миколи Борща орденом Архистратига Михаїла II ступеня. Висока церковна нагорода вручена митцю за його заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом.
В свою чергу Миколу Борща з 75-річним ювілеєм та 60-річчям творчої діяльності привітали: заступник генерального директора-керівника художнього Чернігівського обласного філармонійного центру Олександр Соломаха, директор музичного коледжу ім. Левка Ревуцького, заслужений діяч мистецтв України, голова Чернігівського осередку музичної спілки України Володимир Суховерський, головний диригент-керівник художній Академічного народного хору, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур, в. о. головного диригента-керівника художньогоАкадемічного камерного хору ім. Д.Бортнянського Ігор Найдьон, керівник заслуженого аматорського хору «Десна» Микола Олексієнко, відомий чернігівський поет і драматург Анатолій Покришень та інші гості.
Микола Митрофанович виховав не одне покоління митців, працюючи в Ніжинському педагогічному інституті та Чернігівському музичному училищі. Привітати свого вчителя приїхав хормейстер, співак, а нині захисник України Павло Грищенко. У його виконанні прозвучали кілька творів, в тому числі “Стоїть гора високая” — улюблена пісня батьків ювіляра.
Значна частина програми була присвячена темі любові — як визначальній в творчості Миколи Борща. Разом з дружиною — художньою керівницею і головною диригенткою Капели бандуристів, заслуженою артисткою України Раїсою Борщ — він виконав пісні, які сміливо можна назвати заповідями всім, хто має пронести своє почуття через перешкоди і залишатися вірним один одному.
Дуети з друзями і учнями — Володимиром Усом, Сергієм Сидоренком, пісні, присвячені рідному краю викликали щире захоплення глядачів. Завершилася концертна програма композиціями, які є яскравим свідченням патріотичної життєвої позиції ювіляра — творами Миколи Борща на вірші Анатолія Покришеня і Леоніда Горлача — “Ой, ви, Крути” та “Дніпро й Десна — моя держава”.
Бажаємо Миколі Митрофановичу Борщу подальших творчих успіхів, натхнення та радості на його музичному шляху. Нехай талант артиста і далі розцвітає, радує слухачів та збагачує українську музичну спадщину.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.