Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 липня, 09:16:00

Підсумки акції "16 днів протидії гендерному насильству"

18.12.2012   15:48

Такою була тема чергового засідання прес-клубу "Ділове слово", що відбулося 18 грудня. Про зміст акції та проблему домашнього насильства у цілому журналістам розповіли головний спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Юлія Велько та член президії обласної організації Спілки жінок України Катерина Кальницька.

Підсумки акції

Підсумки акції "16 днів протидії гендерному насильству"

Як зазначила Юлія Велько, вже дванадцятий рік поспіль обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і організація Спілки жінок України виступають активними організаторами і учасниками акції "16 днів протидії гендерному насильству" в регіоні.

З кожним роком акція стає масштабнішою і має велику кількість прихильників, адже питання подолання гендерних стереотипів, відродження родинного затишку, встановлення миру та злагоди у сім'ях ніколи не втратять своєї актуальності.

Останнім часом досить поширеним явищем залишається побутове насильство над жінками. Від домашнього насильства в Україні потерпали або й досі потерпають 68 % жінок - більше, ніж від пограбувань, зґвалтувань, автомобільних катастроф разом узятих. При цьому багатьом жінкам гідність не дозволяє говорити про проблему пережитого насильства. Вони тримають її в собі, приховують страждання від постійних погроз, шантажів та принижень.

Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, консультантки Спілки жінок України зустрічалися з жінками та дівчатами на підприємствах, у навчальних закладах. Деякі з учасниць акції на власному прикладі розповідали, як звільнилися від насильства, якого зазнавали раніше. Після таких розповідей немало жінок зізнавалися, що теж потерпають від агресії власних чоловіків, наважилися прийняти рішення, знайшли мужність повірити у власні сили.

Юлія Велько навела типові приклади випадків домашнього насильства та шляхи успішного досвіду подолання цієї проблеми окремими сім'ями.

Загалом у рамках акції "16 днів протидії гендерному насильству" центрами СССДМ регіону організовано та проведено 288 тематичних зустрічей, тренінгів, відеолекторіїв з питань профілактики насильства в сім'ї, якими було охоплено 7339 осіб. Надано 911 індивідуальних та 837 групових консультацій особам, які потребували допомоги. Відбувся цикл тренінгових занять з питань жіночого лідерства, подолання гендерних стереотипів, якими було охоплено понад 200 осіб. Закінчилась акція тренінгом-реквіємом, присвяченим пам'яті жінок, які загинули від рук власних чоловіків та дітей.

Катерина Кальницька зазначила, що, за даними УМВС України в області, лише за 9 місяців 2012 року було зареєстровано понад 1500 звернень щодо домашнього насильства, однак і ця цифра не повною мірою відображає реальні масштаби проблеми.
Вона також нагадала присутнім характерні ознаки насильства в сім'ї та перерахувала причини, що до нього призводять: економічні, соціальні, психологічні.

За її словами, на сьогодні перед органами влади та громадськими організаціями стоїть завдання не лише боротися з наслідками домашнього насильства та допомагати його жертвам, а й працювати безпосередньо з винуватцями. Однак для цього необхідним є щире прагнення з боку останніх змінити власну поведінку, якого можна досягти лише широкою інформаційно-просвітницькою роботою.
 

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини