Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 07:07:07

Про нагальні питання медичної галузі в області у полілозі: НСЗУ – ОВА – громади

27.09.2023   15:19Агенцiя

«Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області.

Серед учасників зібрання – начальник ОВА В'ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк, начальник Управління охорони здоров’я ОВА Андрій Лінник та директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Очільниця НСЗУ детально розповіла про супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги. Для надання відповідних послуг вже законтрактовано 30 закладів охорони здоров’я регіону. Цьогоріч на Чернігівщині служба оплатила послуги реабілатації на понад 56 мільйонів гривень. Це не фізіотерапевтичні кабінети зі спеціальним обладнанням, як багато хто собі уявляє, а робота мультидисциплінарної команди у складі різнопрофільних фахівців, зокрема психологів та психіатрів.

На сьогодні в області такі команди, як зазначив Андрій Лінник, працюють у 17 закладах охорони здоров’я, 9 з яких законтрактовані за пакетом стаціонарної реабілітаційної допомоги, 8 – амбулаторної. Звісно, є потреба у розширенні мережі, враховуючи війну та збільшення на цьому фоні рівня серцево-судинних захворювань та інсультів. Не вистачає й спеціалістів, навчання яких вже організовано в Чернігівській політехніці.

Крім того, за словами Жанни Шерстюк, в області впроваджуватиметься алгоритм міжвідомчої співпраці закладів охорони здоров’я, соціального захисту та освіти, щоб започаткувати системну модель комунікації для надання реабілітаційних послуг у сфері ментального здоров’я.

    «До речі, лише 6% людей проходять реабілітацію після інсульту, тому важливо розвивати і цю послугу. До того ж, гострою темою є небажання медиків використовувати тромболітичні засоби при лікування хвороби», - наголосила  Наталія Гусак.

У конструктивному діалозі з головами ТГ обговорили і інші питання медичної галузі. Присутніх цікавило функціонування мобільних аптечних пунктів, які курсуватимуть з жовтня по Прилуцькому району; а також можливість отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» родичам або знайомим пацієнта, якщо в нього немає такої можливості.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністраці

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини