Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:37:29

Прилуцькі поліцейські скерували до суду справу відносно обвинувачених російських військових за розстріл двох автівок з цивільними людьми

30.06.2023   12:08Агенцiя

Поліція завершила досудове розслідування щодо двох російських військовослужбовців, які розстріляли два автомобілі із чотирма мирними громадянами на території Ічнянської громади.

Поліцейські встановили, що злочини відбулися на початку березня 2022 року на території села Ольшана Прилуцького району.


26-річний командир танкового взводу збройних сил російської федерації спільно з 25-річним командиром танка військової частини рф помітили мікроавтобус, який був завантажений хлібом та рухався в напрямку Ічні. У салоні авто перебували водій та пасажир. Чоловіки намагалися забезпечити хлібом громадян на тимчасово окупованій території Ічнянської громади.

Солдати рф, використовуючи автоматичну вогнепальну зброю, з метою умисного вбивства цивільних громадян, відкрили прицільний вогонь по автомобілю та людях.

Від отриманих вогнепальних поранень 38-річний водій та його 55-річний пасажир загинули.

Пізніше по автодорозі до Прилуцької лікарні рухався ще один автомобіль з двома цивільними. Окупанти відкрили вогонь і по цій автівці. Водій та пасажир намагалися втекти, але були безжально розстріляні російськими військовими.

Після вбивства, військові рф заволоділи особистими речами вбитих з обох автомобілів та покинули місце злочину.

Правоохоронцям вдалося встановити анкетні дані підозрюваних та зібрати доказову базу причетності російських військовослужбовців до вказаних злочинів.

Наразі слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднане із умисним вбивством) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт скеровано до суду.

До обвинувачених застосована спеціальна процедура «in absentia», яка дозволить суду ухвалити вирок за їх відсутності.

Санкція ч.2 ст.438 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічно.

 

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини