Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 02:49:50

Збереження пам’яті: Фонд «Партнерство за сильну Україну» планує новий етап співпраці з Чернігівщиною

30.06.2023   10:23Агенцiя

Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» одним із перших «зайшов» на Чернігівщину після звільнення регіону від російських військ із проєктом «Раннє відновлення». Так, прийнято рішення про допомогу у відновленні близька 40 об’єктів соціальної та критичної інфраструктури області. Це школи, садочки, будинки культури, медичні заклади та інші.

Сьогодні представники Фонду знову відвідали Чернігівську область та поспілкувалися з командою облдержадміністрації щодо втілення ініціатив у ще одному напрямі – «Відродження» («Revitalize»). Зустріч відбулася в Регіональному офісі міжнародного співробітництва.

Як зазначив заступник керівника напряму «Відродження» Фонду «Партнерство за сильну Україну» Нейтан Сміт, одним із компонентів «Revitalize» є робота з пам’яттю. Це власне фіксація, осмислення/переосмислення досвіду людей, набутого під час війни. Передбачається робота з музеями, виставкова діяльність, психологічна допомога. Планується й підтримка молоді та дітей.

Тож головна мета візиту – проаналізувати, яку допомогу Фонд може надати для збереження досвіду населення, увічнення та меморіалізації, а також реконструкції та відбудови. Адже обидва напрями тісно пов’язані між собою.

Радниця з питань перехідного правосуддя Фонду «Партнерство за сильну Україну» Шаранджіт Пармар зауважила, що робота з пам’яттю — це не лише про увічнення подвигу загиблих героїв, а й про консолідацію зусиль населення у боротьбі з ворогом, тобто про стійкість та силу жителів області.

Такий процес, за словами іноземних фахівців, матиме значний соціальний ефект для громад. Зокрема, й допоможе краще зрозуміти потреби населення.

Представники ОДА, зі свого боку, озвучили можливі напрями спільної роботи: музей у Ягідному, створення меморіальних комплексів на честь загиблих захисників, видання тематичної літератури тощо.

Нагадаємо, що «Партнерство за сильну Україну» — це багаторічна мультидонорська програма, яку утворили шість країн: Велика Британія, Канада, США, Швеція, Швейцарія та Фінляндія. Мета — підтримати довгострокову стійкість України.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини