Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 04:32:26

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії

30.05.2023   15:44Агенцiя

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Це 39 питань, включаючи депутатські запити та різне. Серед них і питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення — РЛП "Ялівщина", яке виноситься на сесію.

— Звернулося комунальне підприємство РЛП "Ялівщина" з питанням видалення аварійних і сухостійних дерев. Відповідно до чинного законодавства для цього потрібен спеціальний дозвіл, враховуючи, що спеціальний дозвіл видає виключно міська рада, тому це і виноситься на сесію. Перелік дерев вже відомий, вони обстежувалися екологами міста і представниками комунального підприємства, — пояснив начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

Тобто, у 2022 році на території РЛП провели обстеження і виявили значну кількість сухостійних дерев, які перебувають в аварійному стані. В тому числі, це загрожує утворенню та швидкому поширенню пожеж. Тому, КЗ «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради потрібен дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення – РЛП «Ялівщина» на основі затверджених Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації лімітів на використання природних ресурсів в кількості 128 дерев, об’ємом 100 м3 на 2023 рік.

Довідково. Правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об’єктів визначено Законом України «Про природньо-заповідний фонд України».
Відповідно до статті 9¹ Закону спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення (крім корисних копалин) здійснюється на підставі дозволів, що видаються місцевими радами за погодженням з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Згідно з пунктом 36 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як, зокрема, надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини