Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 квітня, 19:55:08

«Славутич — це Україна» — цієї неділі на місцевих каналах Суспільного

12.05.2023   11:36Агенцiя

Свідчення очевидців та унікальні відеокадри боротьби Славутича з окупантами — у неділю, 14 травня, о 21:00 дивіться в ефірі місцевих каналів Суспільного Мовлення телепрем’єру документального проєкту Суспільне Чернігів «Славутич — це Україна».

«Це історія про захоплення мужністю і силою українського народу маленького незламного містечка Славутич. Раджу всім подивитися й освіжити в пам'яті ті події й емоції і ще раз переконатися в тому, що Славутич — це Україна», — каже виконувач обов’язків генпродюсера регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий.

«Кожне українське місто, кожна громада, має свою унікальну історію окупації. Історія Славутича дуже відрізняється від всього, що ми бачили в Чернігівській області. Це дуже сучасне місто, побудоване одразу після Чорнобильської катастрофи, розташоване в лісах, в стороні від центральних трас. Коли росіяни наступали на Чернігівщину, на Київ, вони спочатку обійшли Славутич, і вже перед виходом російські війська спробували захопити місто. Їм це не вдалось завдяки місцевим мешканцям, котрі зупинили їх буквально голіруч. Це про героїзм, про справжніх українців, хоча, дуже багато людей у Славутичі народилися в росії і вважали себе росіянами до 24 лютого 2022 року», — каже головна редакторка Суспільне Чернігів Алла Скорик.

У перші тижні повномасштабної війни Славутич став одним із небагатьох українських островів посеред окупованої території Півночі України, відтак опинився у повній ізоляції. Наприкінці березня, перед звільненням Київщини та Чернігівщини, окупанти зайшли у місто. Мешканці Славутича зустріли їх велелюдним мітингом і прогнали. Автор фільму, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток, раніше зазначав, що «коли російські військові зайшли в Славутич, їх пішли проганяти звідти містяни, не боячись російських куль і гранат», а такого сильного спротиву чужинцям «не очікували як російські окупанти, так і самі люди».
Бої за Славутич, як російські танки три дні затримували українські військові, озброєні лише автоматами, мирний протест тисяч містян, виживання мешканців в умовах блекауту і проблем з постачанням продуктів та, врешті, вигнання росіян з міста — про все це команда Суспільне Чернігів розповідає у документальному проєкті «Славутич — це Україна». Онлайн місцеві канали Суспільного Мовлення можна дивитися на сайтах регіональних філій.
Нагадаємо, ютуб-прем’єра документального проєкту «Славутич — це Україна» відбулася 30 квітня. Це третій документальний проєкт Суспільне Чернігів про воєнну агресію росії на Чернігівщині. Перший з них — трилогія «Битва за Чернігів», вийшла наприкінці 2022 року. Прем’єра ще одного фільму — #Лютий #Опір #Прилуки — відбулася у лютому 2023 року.

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.