«Славутич — це Україна» — цієї неділі на місцевих каналах Суспільного
Свідчення очевидців та унікальні відеокадри боротьби Славутича з окупантами — у неділю, 14 травня, о 21:00 дивіться в ефірі місцевих каналів Суспільного Мовлення телепрем’єру документального проєкту Суспільне Чернігів «Славутич — це Україна».
«Це історія про захоплення мужністю і силою українського народу маленького незламного містечка Славутич. Раджу всім подивитися й освіжити в пам'яті ті події й емоції і ще раз переконатися в тому, що Славутич — це Україна», — каже виконувач обов’язків генпродюсера регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий.
«Кожне українське місто, кожна громада, має свою унікальну історію окупації. Історія Славутича дуже відрізняється від всього, що ми бачили в Чернігівській області. Це дуже сучасне місто, побудоване одразу після Чорнобильської катастрофи, розташоване в лісах, в стороні від центральних трас. Коли росіяни наступали на Чернігівщину, на Київ, вони спочатку обійшли Славутич, і вже перед виходом російські війська спробували захопити місто. Їм це не вдалось завдяки місцевим мешканцям, котрі зупинили їх буквально голіруч. Це про героїзм, про справжніх українців, хоча, дуже багато людей у Славутичі народилися в росії і вважали себе росіянами до 24 лютого 2022 року», — каже головна редакторка Суспільне Чернігів Алла Скорик.
У перші тижні повномасштабної війни Славутич став одним із небагатьох українських островів посеред окупованої території Півночі України, відтак опинився у повній ізоляції. Наприкінці березня, перед звільненням Київщини та Чернігівщини, окупанти зайшли у місто. Мешканці Славутича зустріли їх велелюдним мітингом і прогнали. Автор фільму, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток, раніше зазначав, що «коли російські військові зайшли в Славутич, їх пішли проганяти звідти містяни, не боячись російських куль і гранат», а такого сильного спротиву чужинцям «не очікували як російські окупанти, так і самі люди».
Бої за Славутич, як російські танки три дні затримували українські військові, озброєні лише автоматами, мирний протест тисяч містян, виживання мешканців в умовах блекауту і проблем з постачанням продуктів та, врешті, вигнання росіян з міста — про все це команда Суспільне Чернігів розповідає у документальному проєкті «Славутич — це Україна». Онлайн місцеві канали Суспільного Мовлення можна дивитися на сайтах регіональних філій.
Нагадаємо, ютуб-прем’єра документального проєкту «Славутич — це Україна» відбулася 30 квітня. Це третій документальний проєкт Суспільне Чернігів про воєнну агресію росії на Чернігівщині. Перший з них — трилогія «Битва за Чернігів», вийшла наприкінці 2022 року. Прем’єра ще одного фільму — #Лютий #Опір #Прилуки — відбулася у лютому 2023 року.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.